Badania trwają od 12 lat. Archeologiczne stanowisko w Marei, na którym dokonano odkrycia chrześcijańskiego miejsca kultu, leży na terenie antycznego miasta. Powstało ono ponad 2 tys. lat temu. Wcześniej znaleziono tam m.in. mury monumentalnej bazyliki, która służyła mieszkańcom dawnego Egiptu w okresie od V do VIII wieku.
Kościół posiadał liczne zdobienia. Trójnawowa świątynia, wg naukowej analizy badaczy miała wiele kolorowych rysunków i ozdób, które znajdowały się na ścianach budowli. Sposób w jaki wykonano mury świadczy, że pochodzą one z połowy IV wieku - donosi Gość Niedzielny.
Archeolodzy odkryli znacznie. Badacze znaleźli również m.in. naczynia wykonane z ceramiki i szkła. O tym, jak żyli tamtejsi mieszkańcy Egiptu, świadczą też odkopane amfory, które służyły do przechowywania wina, czy lampki oliwne.
Marea jest miastem portowym. Twierdzi się, że zostało założone za czasów panowania Aleksandra Wielkiego. Transportowano do niego różnorakie towary z całego Egiptu, które później umieszczano na statkach morskich.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.