REKLAMA
Odświeżone 33 minuty temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła09.10.19 (07:40)

Ekwador. Rząd uciekł ze stolicy po serii protestów

Prezydent Ekwadoru przeniósł swój rząd po gwałtownych protestach mających miejsce w stolicy państwa. Ludzie sprzeciwiają się nowym planom oszczędnościowym, po których wszystko drożeje.
AP/Associated Press/East News / East News

Prezydent Ekwadoru Lenin Moreno został zmuszony do przeniesienia swojego rządu. W telewizji publicznej ogłosił, ze od teraz będą przebywać w mieście Guayaquil.

Decyzję podjął po serii protestów jakie miały miejsce w Quito. Strajkujący zaatakowali budynek kongresu, a także kilka zakładów naftowych. To zmniejszyło wydobycie ropy o 30 proc.

REKLAMA
East News

Policja próbowała wyprzeć protestujących używając gazu łzawiącego. Mimo to nie udało się stłumić agresji i złości u ludzi. Mieszkańcy Quito wyszli na ulicę po tym jak prezydent ogłosił program oszczędnościowy, w tym wstrzymanie dopłat do paliw. To natychmiast spowodowało wzrost cen gazu.

Zobacz także: Tajemnicze szczątki mnicha z Ekwadoru

Środki oszczędnościowe są częścią umowy o dofinansowanie w wysokości aż 4,2 mld dolarów. Moreno zawarł ją z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Mieszkańcy Quito wzywają Moreno do odwrócenia polityki, która według nich pogłębi nierówności gospodarcze w kraju. Protestujący są bardzo agresywni, walczą z policją, podpalają budynki i blokują drogi. Prezydent wezwał ich do rozmów, ale odmówili. W obliczu tych wydarzeń rząd został zmuszony do ucieczki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij