pogoda
Warszawa
23°
aktualizacja 

Galeria handlowa Kim Dzong Una. Dyktator mydli oczy Koreańczykom

230

Sytuacja gospodarcza Korei Północnej pogarsza się z dnia na dzień. Jednak Kim Dzong Un na użytek polityki wewnętrznej udaje, że wszystko jest w porządku. Lada dzień w Pjongjangu ma zostać otwarte imponujące centrum handlowe.

Galeria handlowa Kim Dzong Una. Dyktator mydli oczy Koreańczykom
(KCNA)

Kim Dzong Un odwiedził galerię handlową Daesong po renowacji. Remont oznaczał wybudowanie obiektu niemal od nowa. Wkrótce mieszkańcy Pjongjangu będą mogli robić tam zakupy. Pytanie tylko, czy na półkach coś zostanie po otwarciu?

Ukochany przywódca wyraził zadowolenie z tego, co zobaczył. Kim Dzong Un przechadzał się alejkami galerii handlowej, zaglądał do sklepów i jak zwykle udzielał rad. Zarządzający obiektem notowali każde słowo, jakie padło z ust dyktatora.

(KCNA)

Kim wizytuje najważniejsze inwestycje w Korei Północnej. Źródła południowokoreańskiej gazety "The Chosun Ilbo" na Północy twierdzą, że przywódca komunistów próbuje rozpaczliwie pobudzić gospodarkę kraju. Przed wizytą w galerii handlowej był między innymi w okręgu Samjiyon, gdzie powstaje "idealne miasto socjalistyczne". Odwiedził również powstający nad morzem kurort w rejonie Wonsan-Kalma.

Zobacz także: Zobacz także: Historyczne porozumienie USA i Korei Płn. Sasin komentuje
NA ŻYWO

Termin wizyt nie jest przypadkowy. W czwartek rozpoczyna się posiedzenie nowo wybranego Najwyższego Zgromadzenia Ludowego, które pełni rolę fasadowego parlamentu. Kim Dzong Un będzie mógł powiedzieć, że robi wszystko, co w jego mocy, by ratować gospodarkę w agonii.

(KCNA)

Dla zwykłych Koreańczyków galeria handlowa ma być dowodem na to, że w kraju dobrze się dzieje. Jest jednak inaczej, bo 20 marca ambasador Korei Północnej przy ONZ zwrócił się o pomoc żywnościową do organizacji międzynarodowych.

(KCNA)

Największe problemy Korea Północna ma z energią elektryczną. Obowiązujące sankcje nie pozwalają sprowadzać sprzętu potrzebnego w kopalniach. Dlatego północnokoreańskie zakłady wydobywcze nie mogą pracować na pełnych obrotach, a to oznacza, że elektrownie nie mają wystarczająco dużo węgla.

(KCNA)

Reżim próbuje pozyskiwać twardą walutę w inny sposób. Kilka dni temu w Pjongjangu odbył się maraton z udziałem około tysiąca zawodników z zagranicy. Każdy musiał opłacić start. Kolejna duża impreza zaplanowana jest na 15 kwietnia. Zabiegi te dostarczają nieco dolarów do północnokoreańskiej kasy, ale to kropla w morzu potrzeb.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
"Niewiarygodne". Niemcy wstrząśnięci zdarzeniem w Polsce
Nagrali pracownice Lidla. Sieć reaguje
Oględziny obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Specjaliści zabrali głos
Trump przegrał pierwszą rundę. Generał ocenił negocjacje z Putinem
Znaleźli je na placu zabaw w Niemczech. Burmistrz grzmi
19-latek pędził oplem. W aucie ciężarna 17-latka. Samochód dachował
Rosjanie pokazali drogę śmierci. Zginęli chwilę później
Jeremy Sochan potwierdza. Dobra wiadomość dla fanów koszykówki
Nagranie z 4:49. Aż trudno uwierzyć, gdzie wszedł niedźwiedź
Remont pod szkołą. Odkryli ludzkie szczątki. Szok na Opolszczyźnie
Dwa ciała znalezione w Bugu. Straż Graniczna nie wyklucza, że to migranci
Jak wyczyścić srebrne sztućce? Oto prosty sposób
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić