Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Piotr Kalsztyn | 

Google największym marzeniem polskich studentów. Zobacz, gdzie jeszcze chcą pracować

11

Amerykańska firma zdobyła pierwsze miejsce w obu badanych kategoriach również w skali całej Europy.

Google największym marzeniem polskich studentów. Zobacz, gdzie jeszcze chcą pracować
(iStock.com, SpVVK)

*Ranking pokazuje najbardziej atrakcyjnych pracodawców w kategoriach biznes i inżynieria/IT. * W biznesie wygrywa Google, a na podium znalazło się jeszcze miejsce dla grupy L’Oreal, i Microsoftu. Następne miejsca zajmują PwC, EY, KPMG, Deloitte, Goldman Sachs, McKinsey&Company i The Boston Consulting Group. W branży związanej z inżynierią i IT również króluje Google. Za potentatem z Doliny Krzemowej znalazły się Microsoft, IBM i Siemens. W dalszej kolejności znajdziemy General Electric, Daimler/Mercedes-Benz, Bosh, grupy Airbus, BMW oraz specjalistów od procesorów Intel.

Których pracodawców wybierają polscy studenci? W dziedzinie biznesu niezbyt różnią się od kolegów z innych krajów Europy. Najbardziej chcieliby pracować w Google i Microsofcie. Na kolejnych miejscach znalazły się jednak trzy polskie firmy: NBP Narodowy Bank Polski, PKO Bank Polski i Polskie Linie Lotnicze LOT. W krajowym rankingu IT i inżynieria występują jako oddzielne kategorie. W pierwszej z nich nie ma niespodzianek, polscy studenci marzą o pracy dla Google, Microsoftu, Intela i IBM. Na piątym miejscu znalazła się jednak polska firma, która stworzyła hitową grę Wiedźmin - CD PROJEKT. Młodzi inżynierowie chcieliby swoją przyszłość związać z Audi, Skanską albo z Google. Dalej widzimy Budimex, Microsoft, PGE i Volkswagena.

Zobacz także: Zobacz także: PZU szuka polskiego Skype'a

Ranking ułożono na podstawie badań w 12 krajach Europy. Wybrano państwa z największymi gospodarkami na kontynencie. Oprócz polskich studentów w grupie prawie 200 tysięcy badanych znaleźli się m.in. młodzi Brytyjczycy, Niemcy, Rosjanie, Francuzi i Włosi. Brano pod uwagę średnią ważoną na podstawie siły gospodarki danego kraju. Zatem głosy Niemców były w konsekwencji mocniejsze niż głosy studentów z Turcji. Głosy Polaków, podobnie jak Szwedów i Belgów, oceniono najniżej, bo stanowią jedynie 3 procent całości próby.

Zapytano studentów także o to, co jest dla nich ważne w pracy. W obu dziedzinach na pierwszym miejscu wskazano, że zachowanie balansu między pracą, a życiem prywatnym. Studenci kierunków biznesowych na drugim miejscu stawiali możliwość bycia liderem i zarządzania ludźmi. Dla studentów inżynierii i IT ważniejsza jest stabilność i bezpieczeństwo pracy. Studenci wskazywali również, co cenią sobie u przyszłego pracodawcy. Polacy w tej kwestii zwracali uwagę przede wszystkim na perspektywę wysokich zarobków w przyszłości.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nowak o nowym przedmiocie w szkołach. "Trzeba stanąć do konkretnej walki"
Rosjanie wystrzelili tę rakietę po raz pierwszy. "To akt desperacji"
Nie żyje 14-letni piłkarz. Został zaatakowany nożem przez rówieśników
Odmrażanie cen energii to konieczność? Eksperci zabrali głos
Wybierz meble z głową. Ta łamigłówka może ci w tym pomóc
Oto, co serwowali w tatrzańskiej restauracji. Potężna kara
Odkryj tajemnice nocy. Sprawdź swoją wiedzę w łamigłówce
Ojciec zaginionego Krzysia Dymińskiego nie wytrzymał. "Nie ma mojej zgody"
Mocne słowa gen. Skrzypczaka. "Wystarczy na 10 dni"
Nie odcedzaj makaronu pod zlewem. Robisz spory błąd
Pasażer próbował otworzyć drzwi samolotu. Maszyna była 9 km nad ziemią
Programy komputerowe, które ułatwiają życie. Czy znasz je wszystkie?
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić