REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Violetta Baran19.09.19 (16:30)

Gostyń. Kantowali nas przez lata: dolewali wodę do mleka. 11 osób zatrzymanych

Afera w Gostyniu. W jednej ze spółdzielni mleczarskich zatrzymano 11 osób: kierowców, dostawców mleka oraz pracowników firmy. Powód? Rozcieńczali mleko wodą.
Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News / East News

Pracownicy spółdzielni mleczarskiej w Gostyniu, kierowcy cystern oraz rolnicy - w sumie 11 osób zostało zatrzymanych przez policję. Straty - jak informuje wielkopolska policja - sięgają 11 mln złotych.

REKLAMA

Proceder trwał latami. Oszuści rozcieńczali mleko wodą oraz fałszowali dane dotyczących ilości dostarczonego przez rolników mleka do spółdzielni. Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu są wielomilionowe - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Śledztwo w tej sprawie trwało od wielu miesięcy. Jak informuje KWP, funkcjonariusze przeszukali szafki pracownicze, w których zabezpieczono dowody przestępstwa. Wykonano także oględziny 20 pojazdów - cystern do przewożenia mleka.

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mienie podejrzanych: gotówkę i pojazdy na kwotę około 250 tys. złotych. Wobec zatrzymanych nie zastosowano tymczasowego aresztowania, złożyli oni bardzo obszerne wyjaśnienia i przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw.

Sprawa jest prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Za tego typu przestępstwo oszustwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Poznaniu

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij