Kwiaty zasadzono na dachach 316 przystanków. Są to lubiane przez pszczoły rozchodniki okazałe. Ich obecność ma nie tylko wspierać bioróżnorodność Utrechtu, ale również pomóc w łapaniu drobnych pyłów latających w powietrzu oraz w magazynowaniu wody deszczowej.
Na przystankach zamontowano też energooszczędne żarówki LED. Ławki wykonano z kolei z bambusa, a do opieki nad przystankami wyznaczono pracowników, którzy poruszają się elektrycznymi samochodami.
Więcej ekologicznych rozwiązań w Utrechcie. Władze czwartego co do wielkości miasta Holandii walczą o poprawę jakości powietrza. Do końca roku chcą wypuścić na ulice 55 nowych autobusów elektrycznych - informuje "The Independent".
Czysty transportu publiczny do 2028 roku. W ciągu najbliższych dziewięciu lat transport publiczny w Utrechcie ma być zasilany w całości z odnawialnych źródeł energii. To jednak nie koniec ekologicznych rozwiązań.
Zielony dach dla każdego. Mieszkańcy Utrechtu mogą też na przykład zasadzić rośliny na własnym dachu. Miasto prowadzi specjalny program dofinansowań dla osób, które chcą to zrobić.
Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.