Do tej pory miejscowości Sunland Park i Ciudad Juarez oddzielał wysoki płot zbudowany z olbrzymich, metalowych pali. Teraz między palami pojawiła się... huśtawka, która umożliwia wspólną zabawę dzieciom znajdującym się po dwóch stronach.
Jego autorami są architekci Ronald Rael z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley i Virginia San Fratello z Uniwersytetu Stanowego San Jose. Projekt powstał już 10 lat temu, jednak dopiero teraz udało się go zrealizować.
Huśtawki mają różowy kolor i wyglądają jak typowy element placu zabaw dla dzieci. Zachęcają do wspólnej zabawy bez względu na bariery. To także symbol działań społeczeństw ponad podziałami.
Według autorów „Teetertotter Wall”, bo tak projekt został nazwany, "stał się miejscem nawiązywania realnych stosunków między przedstawicielami obydwu krajów."
Efektami pracy podzielił się na Instagramie sam autor projektu. Spotkał się z ogromnym uznaniem, a posty na ten temat szybko zdominowały media społecznościowe.
To także odpowiedź na politykę migracyjną Donalda Trumpa, który już od czasów kampanii obiecuje wybudowanie muru wzdłuż całej granicy z Meksykiem. Kilka dni temu amerykański Sąd Najwyższy uznał, że administracja Donalda Trumpa może wydać na ten cel ok. 2,5 miliarda dolarów z budżetu Departamentu Obrony. Do tej pory takie finansowanie było blokowane przez sądy niższych instancji.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.