Pod koniec grudnia i na początku stycznia wiele jest okazji, by świętować przy alkoholu. Pomijając kwestie "marynowania" wątroby czy krótkotrwałej dolegliwości - kaca, wiele osób zapomina o trudnym do ukrycia zmęczeniu skóry. Twoja skóra będzie miała większego kaca, jeżeli pijąc alkohol miałaś na twarzy mocny makijaż, "Daily Mail" ostrzega czytelniczki .
Ból głowy i mdłości mogą dawno przeminąć, ale obwisłe policzki, zmarszczki wywołane odwodnieniem i ciemne kręgi wokół oczu zostaną nawet na cztery tygodnie. Wszystko zależy od wieku - donosi dziennik.
Badania, na które gazeta się powołuje, pochodzą od ludzi produkujących odmładzające kremy do twarzy. Trzeba mieć to zawsze z tyłu głowy, choć lepiej nie ignorować kompletnie ich odkryć. Laboratoria koncernu CACI International przeanalizowały wpływ zwiększonego spożycia alkoholu na stan skóry.
U kobiet mający 40 lat po jednym mocno zakrapianym wieczorze toksyczne składniki z alkoholu pozostają w skórze nawet 28 dni. W przypadku młodszych, 20- i 30-letnich pań zły stan skóry utrzymać się może i dwa tygodnie - przekonują naukowcy.
Panowie mają w tym względzie znacznie łatwiej. Męski organizm lepiej radzi sobie z syntezą alkoholu i ich skóra wraca do normy szybciej. Choć nadal po upojnym spotkaniu może to trwać nawet tydzień. Jak dużo alkoholu to dużo dla autorów badań? Eksperci CACI posłużyli się miarą sugerowanej przez brytyjskich lekarzy. Chodzi o tygodniową dawkę dla mężczyzn i kobiet, czyli 140 ml czystego alkoholu 37,5 proc. Tyle jest w 7 jasnych piwach typu lager o mocy 4 proc., ok. 10 kieliszkach wina o pojemności 125 ml i mocy 12 proc. lub 7 kieliszkach o pojemności 175 ml takiego samego wina.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.