Korea Północna pełna jest portretów swoich przywódców. Jednak nie było wśród nich Kim Dzong Una. Dotychczas był on przedstawiany bardziej jako ich następca, a nie lider rządzący "na swoich własnych prawach".
*To jak przedstawiany jest Kim w ojczyźnie bardzo zmieniło się w ciągu mijającego roku. *Wpływ na to miały jego spotkania z zagranicznymi przywódcami. Najgłośniejszym z nich były rozmowy z Donaldem Trumpem, do których doszło 12 czerwca w Singapurze.
Właśnie zadebiutował wielki portret Kima. Zaprezentowano go podczas wizyty prezydenta Kuby - Miguela Díaza-Canela. Namalowany wizerunek jest gigantycznych rozmiarów. Przywódca został uwieczniony w marynarce, białej koszuli, krawacie i z uśmiechem na twarzy.
Namalowany porter Kima jest bardzo sugestywny. Nie ma wątpliwości, że dla obywateli Korei Płn. jest jasne, co to oznacza. Reżim Kima przebija się na kolejny poziom. Ten symbolizm działa na wyobraźnię. Portrety ojca i dziadka Kina wiszą w każdym budynku. Rozpoczyna się era osobistego kultu Kima – mówi w rozmowie z BBC analityk Oliver Hotham.
Kim przejął władzę w Korei Płn. w 2011 r. Stało się to po niespodziewanej śmierci jego ojca. Przejmując obowiązku przywódcy narodu Kim Dzong Un nie miał doświadczenia w polityce. Nie był przygotowywany na to stanowisko.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.