Firma planuje zakończenie produkcji sprzętu i od teraz będzie zlecała ten proces swoim partnerom - napisał w oficjalnym oświadczeniu szef firmy, John Chen.
BlackBerry od dawna boryka się z problemami finansowymi. Firma wcześniej próbowała między innymi szukać oszczędności. Zamiast inwestować w nowy system, instalowali Androida, a także montowali dotykowe ekrany. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych rezultatów. Teraz, likwidując produkcję, BlackBerry zaoszczędzi spory kapitał. Gotowy produkt sygnowany po prostu swoim logo kupować będzie od zewnętrznych firm.
Telefony BlackBerry, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, były kulturalnym fenomenem. Urządzenia, które pojawiły się pod koniec lat 90., obsługiwały wiadomości e-mail oraz usługi internetowe. Przyczyniły się także do rozwoju komunikatorów, nie tylko dzięki swojej charakterystycznej klawiaturze, ale także aplikacji BlackBerry Messenger. Przez długi czas także telefony z charakterystycznym logo jeżyny uchodziły za wyjątkowo bezpieczny sprzęt. Ze względu na brak możliwości podsłuchania rozmów, telefon używany był przez polityków, biznesmenów, a także służby wywiadowcze na całym świecie.
Autor: Tomasz Wiślicki
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.