Zdjęcie wywołuje skrajne emocje. Po raz pierwszy pojawiło się na profilu Spotted: Białystok, gdzie komentujący kłócą się, czy rzeczywiście sprzedaż takich koszul to afera.
Przesadzasz. Pionowe paski modne od kilku sezonów. A tkanina typowo letnia stąd taki splot. Nie warto wszędzie szukać drugiego dna - pisze Anna
Zupełnie inne zdanie na ten temat ma Katarzyna.
Czy takie paski i taki konkretnie wzór z niczym wam się nie kojarzą? Serio? Jeszcze czapki do tego i spodnie powinni sprzedawać, skoro w nikim nie budzi to niesmaku - czytamy w komentarzu
Taka oferta w sieciówce zupełnie nie przeszkadza Sylwii.
Ja w ogóle nie skojarzyłam, dopóki nie spojrzałam w komentarze - po prostu koszula w paski i w dodatku mniejsze, nie popadajmy w paranoje. Nie wszyscy są tak zafiksowani, jak Polacy. Nie porównywałabym tego do swastyki, już dużo gorsze jest logo Boy London.
Koszula pochodzi z sieci H&M. To damski model, który firma reklamuje jako "koszulę z cienkiej bawełnianej tkaniny". Można ją kupić w różnych kolorach - także jednolitą. Afera dotyczy jednak kombinacji ciemnoszarych pasków. Możecie ją zobaczyć tutaj. Oto komentarz, jaki otrzymaliśmy od firmy w sprawie koszuli:
Pragniemy poinformować, że nigdy nie mieliśmy intencji aby wzorami naszych ubrań kogokolwiek urazić lub budować jakiekolwiek złe skojarzenia. Paski to jeden z trendów w modzie występujący w ostatnim czasie na całym świecie - powiedziała o2.pl Agnieszka Knera z działu PR firmy H&M
Co o tym myślicie? Koszula rzeczywiście budzi niepotrzebne skojarzenia i powinna zostać wycofana ze sprzedaży? Czy może to przesada aby wszędzie doszukiwać się podtekstów?
Całkiem podobny problem z ubraniami miała dwa lata temu portugalska Zara. Wtedy po fali krytyki wycofano ze sprzedaży dziecięcą koszulkę w szaro-niebieskie pasy. Na jednym ramieniu miała naszyte guziki, a na piersi - sześcioramienną, żółtą gwiazdę z napisem "sheriff". Po pojawieniu się zarzutów o nawiązania do ubioru więźniów obozów koncentracyjnych, koszulkę wycofano. Co ciekawe, dziewięć lat temu także Zara miała w ofercie torby z kwiatami i swastykami. Wtedy tłumaczono to tym, że w hinduizmie i buddyzmie ten symbol oznacza szczęście i powodzenie.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.