"Koronahełm" nosi Rajesh Babu, inspektor policji w mieście Ćennaj. Babu zakłada go, kiedy pełni służbę przy zatrzymywaniu pojazdów i pieszych w jednym z punktów kontrolnych.
Koronawirus. Jak doszło do powstania "koronahełmu"?
Pomysłodawcą "koronahełmu" jest B Gowtham, założyciel organizacji Art Kingdom w Ćennaj. Gowtham zauważył, że wielu jego rodaków nie przywiązuje wagi do profilaktyki koronawirusa. Jak podaje "9 News" rząd nakazał mieszkańcom pozostanie w domach, jednak wielu z nich ignoruje zalecenia odnośnie higieny, nie nosząc maseczek ochronnych czy lateksowych rękawiczek.
Artysta postanowił przyczynić się do poszerzenia świadomości odnośnie COVID-19. Chciał sprawić, aby ludzie poczuli strach i uświadomili sobie, że koronawirus może się do nich zbliżyć w każdej chwili.
Ludzie niewystarczająco przestrzegają zasad higieny. Dostaliśmy rządowy nakaz, aby nie wychodzić, jednak wciąż widzimy ludzi wędrujących tu i tam bez odpowiedniego sprzętu ochronnego, bez masek – wyjaśnił B Gowtham w rozmowie z "9 News".
B Gowtham udał się po pomoc na miejscowy posterunek policji. Chciał wesprzeć i odciążyć stróżów prawa w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców Ćennaj. Ponieważ większość sklepów została zamknięta, artysta wykorzystał starą gazetę i bibułę do stworzenia kolców, które umieścił na hełmie. Całość miała przypominać koronawirusa.
Inspektor Rajesh Babu był zachwycony inicjatywą artysty. Policjant zatrzymuje tych przechodniów i kierowców, którzy nie noszą masek higienicznych i rękawiczek. Podchodzi do nich i grozi, że jeśli nie będą siedzieć w domu, sam ich odwiedzi. Wielu mieszkańców bierze sobie rady Babu do serca i deklarują, że będą bardziej uważać.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.