Większość Polaków nie nudzi się z powodu kwarantanny. 69 procent badanych twierdzi, że nie narzeka na bezczynność mimo wprowadzenia nowych zasad bezpieczeństwa. Jednak w grupie osób od 18 do 24 roku życia odpowiedzi są zupełnie inne: 56 proc. najmłodszych respondentów nudzi się, żyjąc w odosobnieniu.
Koronawirus w Polsce. Internet pomaga przetrwać kwarantannę
Jakie są sposoby Polaków na zwalczenie chandry? Największa grupa (30 proc.) wskazuje na komputer lub korzystanie z Internetu. Kolejnych 25 procent preferuje czytanie książek w czasie wolnym. Telewizja lub internetowe wypożyczalnie filmów zajmują trzecie miejsce - wybiera je 18 proc. badanych
Część Polaków bardziej niż zwykle angażuje się w swoją pracę. Innymi popularnymi aktywnościami są gry, opieka nad dziećmi i sprzątanie domu. Z mniejszym entuzjazmem respondenci zajmują się gotowaniem, sportem i nauką.
Zobacz też: Rękawiczki w sklepie. Zobacz, jak ich używać, by były skuteczne
Zajadamy kwarantannę? Polacy zaprzeczają
Ciągłe przebywanie w domu budzi frustrację, którą niektórzy lubią zagłuszyć jedzeniem. Jednak 69 procent badanych twierdzi, że twardo trzyma się w ryzach i je tyle co zwykle. 23 proc. respondentów przyznaje, że z powodu kwarantanny pozwala sobie na więcej kalorii, natomiast 8 proc. Polaków je teraz mniej niż zwykle.
Jak powstrzymujemy się przed nadmiernym obżarstwem? Największa grupa Polaków (30 proc.) przyznaje, że nie ma pomysłu na przeciwdziałanie tyciu w trakcie kwarantanny. 25 proc. badanych stara się funkcjonować normalnie w tych niezwykłych okolicznościach, co oznacza też normalne rozmiary i częstotliwość posiłków. Dietę lub sport wybiera po 15 proc. respondentów, a picie większej ilości wody lub po prostu mniejsze zakupy: odpowiednio 10 i 5 procent badanych.
Przeczytaj też:
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
_Nota metodologiczna: _
Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1062 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. _
_Termin realizacji: 27 - 30 marca 2020 roku.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.