Hasła są bardzo silne, ich złamanie jest prawie niemożliwe Na czym polega ten fenomen? Zasada ustalania hasła nosi nazwę „Diceware” i jest powszechnie znana wśród internetowych maniaków. W skrócie polega na rzuceniu kostką pięciokrotnie i zapisywaniu ciągu liczb. Każda pięciocyfrowa liczba ma jakieś znaczenie (słownik możecie znaleźć w internecie). Szukając po liczbie odnajdujemy odpowiednie słowa i układamy je w hasło.
Pozornie niezwiązane ze sobą słowa pisane w ciągu tworzą bardzo trudny szyfr. Takie ustawienie hasła jest także łatwe do zapamiętania np. TomekRóżaBrzozaRowerSilnySzafran. Specjaliści od zabezpieczenia wielokrotnie podkreślali, że najłatwiejszymi hasłami są te przewidywalne. Z reguły są to imiona lub nazwy własne - producentów lub zwierząt domowych.
*Dziewczynka generuje hasła aż z sześciu wyrazów. * Pozornie niezwiązane ze sobą słowa pisane w ciągu tworzą bardzo trudny do odgadnięcia szyfr. Takie hasło wbrew pozorom jest także łatwe do zapamiętania np. TomekRóżaBrzozaRowerSilnySzafran. Specjaliści od zabezpieczenia wielokrotnie podkreślali, że najłatwiejszymi hasłami są te przewidywalne. Z reguły są to imiona lub nazwy własne - producentów lub zwierząt domowych.
Chciałam, żeby to było dostępne publicznie, bo nie zarabiałam za wiele. Pomyślałam także, że fajnie byłoby mieć własną stronę internetową - Powiedziała Mira Modi w rozmowie z arstechnica.com.
Sprytny mały przedsiębiorca wysyła swoje hasła tylko za pomocą tradycyjnej poczty. Robi to ze względu na to, że listy obywateli rząd Stanów Zjednoczonych może otworzyć tylko w wypadku wydanego nakazu przeszukania.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.