REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Klaudia Stabach10.10.19 (10:28)

Królowa Elżbieta II ma pseudonim. Ochroniarze używają go, żeby zapewnić jej bezpieczeństwo

Ochroniarze rodziny królewskiej nie mają łatwej pracy. Każdy z członków musi mieć zapewnione bezpieczeństwo na najwyższym poziomie, dlatego w miejscach publicznych ochrona często posługuje się ich pseudonimami. Teraz wyszło na jaw, jaki kryptonim nosi królowa Elżbieta II.
Getty Images

Elżbieta II oprócz godności królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest również głową 15 innych państw. Oficjalnie tytułowana jest jako Jej Królewska Mość lub Jej Królewska Wysokość. Jednak gdy królowa bierze udział w dużych publicznych wydarzeniach, gdzie gromadzą się tłumy ludzi, zespół ochroniarzy zaczyna używać jej pseudonimu.

Królowa Elżbieta II dostała kryptonim "Sharon". To imię nie kojarzy się nikomu z rodziną królewską, a poza tym jest bardzo popularne, więc istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś zorientuje się, o kim tak naprawdę mówią ochroniarze. Z kolei w pisemnej komunikacji Elżbieta II jest określana jako "S", co uważa się za odniesienie do jej suwerenności.

REKLAMA

Pseudonim dla królowej wymyślił Książę Filip. Mąż królowej od dawna nazywa ją "Lilibet". Przezwisko pochodziło z czasów jej dzieciństwa, kiedy sama nie mogła wymówić swojego imienia. Co ciekawe, pseudonim pojawił się w kultowym serialu "The Crown", który opowiada o losach rodziny królewskiej.

Od 9 września 2015 królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii. Pobiła rekord królowej Wiktorii, której jest praprawnuczką. Ponadto od 13 października 2016 jest najdłużej panującą żyjącą głową państwa na świecie.

Zobacz także: Zrezygnowała z posiadania dzieci ze względu na ekologię. Aktywistka wyjaśnia powody

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij