Wczesne używanie narkotyku powoduje zaburzenia umysłowe. Przede wszystkim wskazano na utratę pamięci, zmniejszenie poziomu i ograniczenie rozwoju intelektualnego, a także zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia chorób psychicznych w przyszłości.
Palacze "zioła" gorzej się uczą. Wykazano, że ci, którzy sięgali po nie w wieku 17 lat lub wcześniej, mają średnio o 62,5% mniejszą szansę, by uzyskać wyższe wykształcenie - informuje "Daily Mail". Dowiedziono także, że tacy uczniowie mają niższe oceny i generalnie gorsze wyniki w szkole.
Marihuana powoduje także choroby fizyczne. Chodzi głównie o zwiększone ryzyko wystąpienia schorzeń układu oddechowego a także niektórych rodzajów raka.
Wczesne sięgnięcie po narkotyk oznacza, że możesz palić długotrwale. Wśród stałych, dorosłych palaczy zaobserwowano duży odsetek osób, które sięgnęły po "trawkę" jeszcze jako nastolatkowie. Z drugiej strony ci, którzy sięgnęli po nią pierwszy raz w wieku 21 lat i później, prawie nigdy nie robią tego zwyczajowo.
Wpływ konopi indyjskich na młody organizm zbadano na Concordia University w Montrealu. Specjaliści przeanalizowali dane, które od 2013 roku zgromadził kanadyjski Ośrodek Badania Tytoniu, Alkoholu i Narkotyków. W przeciwieństwie do większości studiów nad skutkami palenia marihuany, ten skupił się jedynie na kwestiach robienia tego w młodym wieku.
Mimo wszystko legalizacja przyniesie więcej korzyści niż strat. Tak twierdzi główny autor badania, dr James McIntosh. Wskazuje on przede wszystkim na zalety związane z dekryminalizacją narkotyku, wpływami do budżetu oraz podniesieniem jakości "trawki". To szczególnie istotne w kontekście decyzji o dopuszczeniu marihuany do legalnego użytku w Kanadzie.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.