Hobson zapewnia, że miejsce występowania krost ma ścisły związek z trybem życia oraz ogólnym stanem zdrowia pacjentów. Ekspert zbadała między innymi zmiany skórne typowe dla osób cierpiących na zespół jelita wrażliwego i niedoczynność tarczycy. Jak pisze Daily Mail, wypryski na czole mogą być spowodowane złymi nawykami żywieniowymi lub niedostatecznym nawodnieniem organizmu. Zdarza się też, że sygnalizują choroby układu pokarmowego.
Ten obszar twarzy odzwierciedla stan żołądka oraz jelit. Pryszcze w tym miejscu mogą wskazywać na zespół jelita wrażliwego - tłumaczy Hobson.
Krosty na podbródku są natomiast związane z problemami hormonalnymi. Najczęściej pojawiają się w wieku dojrzewania oraz między 20. a 30. rokiem życia, kiedy w kobiecym organizmie zachodzi wiele zmian. Wypryski na brodzie i w okolicach ust mogą też pojawiać się w czasie miesiączki.
Podbródek, podobnie jak czoło odzwierciedla także stan jelita grubego. Pojawiające się krosty mogą być spowodowane przez nietolerancję pewnych pokarmów lub dietę ubogą w mikroelementy. Zmiana nawyków żywieniowych pomoże uporać się z problemem - radzi Hobson.
W wypadku chorób układu oddechowego, pryszcze pojawiają się na policzkach. Występują szczególnie u osób oddychających zanieczyszczonym powietrzem i używających wielu chemicznych detergentów.
Wypryski na szyi to częsty objaw u chorych na niedoczynność tarczycy. Za zmiany skórne w tym przypadku należy winić zbyt niski poziom progesteronu - hormonu, który zwykle ułatwia organizmowi pozbycie się krost.
Nadmiar toksyn w organizmie oraz zła dieta to główne przyczyny pojawiania się krost w tzw. strefie T. Przeciążona alkoholem oraz niezdrową, tłustą żywnością wątroba wysyła sygnał ostrzegawczy *w postaci wyprysków na czole, nosie lub podbródku. *
Stres i brak snu także mają negatywny wpływ na cerę - powodują krosty w okolicach skroni, uszu i oczu. By im zapobiec, należy zapewnić organizmowi co najmniej 7 godzin snu i wypijać około* 8 szklanek wody dziennie. *
Zobacz skąd bierze się trądzik u dorosłych:
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.