MEN. E-learning w praktyce - trudne początki zdalnego nauczania
Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski skierował do dyrektorów informację dot. przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość - poinformował MEN. Jak jednak wygląda e-learning w praktyce?
Jak zapowiada resort edukacji, w najbliższych dniach ma wejść w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania. Obecnie e-learning to prawdziwa wolna amerykanka, a nawał obowiązków który spada na uczniów podczas przerwy w zajęciach, budzi bardzo wiele niejasności. Istnieje bowiem pytanie, jak oceniać prace czy testy pisane w formule zdalnej, oraz w jaki sposób oceny te wpływać będą na promocję ucznia do następnej klasy.
Wśród samych uczniów i ich rodziców słychać również głosy, że część z nich nie otrzymuje ze szkoły żadnych wytycznych dot. nauczania zdalnego. Zapowiadane rozporządzenie ma za zadanie wprowadzić jasne zasady co do kwestii e-learningu, określając obowiązki uczniów w najbliższych tygodniach (Piontkowski zapowiedział, że przerwa w nauce szkolnej może potrwać nawet do Wielkanocy).
MEN. E-learning w praktyce - trudne początki zdalnego nauczania
Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa MEN zawiesił zajęcia w placówkach edukacyjnych do 25 marca. Jak jednak podkreśla szef resortu Dariusz Piontkowski, istnieje poważna obawa, że przerwa zostanie wydłużona nawet do Wielkanocy. Jednocześnie władze resortu zapewniają, że egzaminy ósmoklasistów (21-23 kwietnia) i matury (początek maja) powinny się odbyć zgodnie z planem.
*Czytaj też: *Koronawirus w Polsce. Prezydent chce pomóc zadłużonym. Spłaty kredytów będą mogły zostać zawieszone
"Moment krytyczny" związany z zachorowaniami - jak przyznał sam minister zdrowia Łukasz Szumowski - nastąpi już wkrótce. Apogeum spodziewane jest za kilka tygodni, ale już w tym liczba chorych ma przekroczyć 1000 osób. Objętych kwarantanną ma zostać ponad 100 tys. mieszkańców Polski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.