Baza zawiera hasła kradzione przez ostatnie lata. Znajdują się w niej dostępy do 243,6 mln unikalnych adresów mailowych i ponad 300 mln haseł do kont w serwisach takich jak LinkedIn, Dropbox, Last.fm, MySpace czy Adobe. Część z nich może być już przestarzała, ponieważ pochodzi z głośnych włamań - Last.fm i LinkedIn miały w 2016 roku poważne problemy z bezpieczeństwem.
Nie wiadomo, kto stoi za udostępnieniem haseł. Jedyna informacja na temat odpowiedzialnej za to osoby to fakt, że posługuje się pseudonimem "Eddie". Bazę odkryli specjaliści z Kromtech Security Center, a informację potwierdził Troy Hunt, założyciel strony Have I Been Pwned pomagającej internautom dowiedzieć się, czy na ich konta ktoś się włamał.
Najlepsze, co możesz zrobić, to zmienić swoje hasła. Nie ma złotej zasady, jak często powinno się je zmieniać, na pewno jednak warto to zrobić, kiedy pojawiają się informacje o naruszeniu bezpieczeństwa - takich jak właśnie to. Zmiana hasła trwa chwilę, a może zaoszczędzić nam nie tylko sporo czasu i informacji, ale również pieniędzy - informuje mentalfloss.com.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.