Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski | 
aktualizacja 

Nauczycielka Kima przerwała milczenie. Mówi, jak dyktator zachowywał się w szkole

142

Kilkanaście lat temu, jeszcze jako młody chłopak, Kim Dzong Un przyjechał do Szwajcarii i tam chodził do szkoły. Teraz jego byli nauczyciele przerwali wieloletnie milczenie i opowiedzieli o tym, jakim był uczniem.

Nauczycielka Kima przerwała milczenie. Mówi, jak dyktator zachowywał się w szkole
(PAP, newscom)

Koreański dyktator miał trafić do Szwajcarii w 1991 r. Jego obecność w Bernie była owiana tajemnicą, a on sam podawał się za syna pracownika koreańskiej ambasady. Uczęszczał do szkoły publicznej Liebefeld-Steinhoelzli w Koniz, nieopodal Brna. To właśnie była nauczycielka tej placówki, anonimowo opowiedziała mediom o młodym Kimie.

Jego największym hobby była koszykówka. Wzmianka o tym sporcie miała nawet trafić do raportu, w którym opisuje się uczniów na zakończenie ich edukacji na danym etapie. Jego ulubioną drużyną była wtedy Chicago Bulls. Podobno największym idolem dyktatora był w tamtych latach Michael Jordan.

Nauczycielka wspomina też, że Kim Dzon Un świetnie władał językiem niemieckim. Nawet lubował się w lokalnej muzyce. Jego ulubionym utworem ma być "Alperose" z 1985 r., piosenka szwajcarskiego muzyka Polo Hofera - donosi "Metro".

Był pilnym uczniem. Nauczycielka pamięta go jako osobę o wielkiej łatwości do nauki i ambitną. Poza tym nie rzucał się w oczy. Kim był w tamtych czasach pod stała opieką ówczesnego ambasadora Korei Ri Su-yong, który później był członkiem jego biura politycznego.

Cały świat niepewnie spogląda w stronę Korei Północnej. O dyktatorze jest głośno głównie za sprawą przeprowadzonej ostatnio próby bomby wodorowej. Próba jądrowa Korei nie pozostaje bez echa w innych krajach.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wyniki Lotto 23.02.2025 – losowania Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Watykan wstrzymuje oddech. Członkowie Gwardii Szwajcarskiej są ściągani z urlopów
Brytyjczyk odwiedził Polskę. Mówi o kobietach i przereklamowanych miejscach
Zaskakujące odkrycie archeologów. Pomógł im sam Leonardo da Vinci
Tragiczna noc w Krakowie. Policja rozpoczyna śledztwo w sprawie śmierci dwóch osób
Ta rodzina przyjęła setki uchodźców z Ukrainy. Teraz wyjawia prawdę
Tłumy wiernych pod szpitalem. Modlą się za zdrowie papieża Franciszka
Nagle pojawił się "szeryf autostrady". Oto co zrobił
Papież Franciszek dostał wyjątkowe listy i rysunki. Jest reakcja
Niebezpieczne warunki w Tatrach. Seria tragicznych wypadków
Piwo pod chmurką? W tych europejskich miastach zapłacisz wysoki mandat
Tragedia w Beskidach. GOPR wydał komunikat
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić