REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski24.09.19 (12:23)

Nie wiedziała, że w kuchni ma skarb. Warty 6 mln euro

Kobieta nawet nie podejrzewała, że tak cenny przedmiot znajduje się w jej kuchni. Wartość dzieła jest szacowana na ok. 6 milionów euro. Skarb wisiał na ścianie w domu Francuzki z Compiegne.
PHILIPPE LOPEZ / East News

Skarb wisiał nad kuchenką. To drogocenny obraz, który znajdował się w domu starszej kobiety w Compiegne, miejscowości oddalonej ok. 90 km na północny wschód od Paryża.

Kobieta nie wiedziała, że obraz jest tak cenny. Kiedy poprosiła o jego wycenę, była zdumiona. Eksperci ustalili, że obraz namalował Cimabue – włoski malarz epoki gotyku, żyjący w latach 1240-1302.

REKLAMA

Nie ma wątpliwości co do tego, kto namalował to dzieło. Specjaliści poddali obraz dokładnej analizie i po porównaniu z innymi obrazami są pewni, że stworzył je Cimabue, czyli Cenni di Pepo, jak brzmiało prawdzie imię i nazwisko włoskiego malarza.

Zobacz też: Skarb pod podłogą. Niezwykłe znalezisko w kościele w Barczewie

Ten obraz namalowała ta sama ręka – stwierdził ekspert Eric Turquin, którego cytuje "Le Figaro".

Obraz powstał pod koniec XIII wieku. Dzieło o tytule "Cristo deriso" stanowi najprawdopodobniej część dyptyku ukazującego mękę Jezusa Chrystusa. W przyszłym miesiącu obraz trafi na aukcję, na której według oceny specjalistów może zostać sprzedany nawet za 6 milionów euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij