Podano informacje dotyczące wymagań, zadań, a także wynagrodzenia. Wszystko jak w większości ogłoszeń oferujących pracę. Dowiadujemy się, że by zostać rodzicem zastępczym trzeba być osobą odpowiedzialną, pomocną, cierpliwą i wytrwałą. Należy również lubić domowe obowiązki i opiekę nad dziećmi.
Dotychczasowa praca nie daje Ci już satysfakcji? Potrzebujesz zmiany w życiu? Szukasz zajęcia, które da Ci poczucie sensu życia? Chcesz pomagać zawodowo? Jeśli tak, to możliwe, że rola rodzica zastępczego jest właśnie dla Ciebie. Dołącz do grona osób pomagających dzieciom, które straciły swój własny dom i rodzinę. Zostań rodziną zastępczą - brzmi początkowy tekst ogłoszenia.
Rodzinę zastępczą mogą zapewnić osoby w różnym wieku. Nie jest ważne również wykształcenie oraz to, czy posiada się dzieci. Można być zarówno w związku małżeńskim czy nieformalnym, jak i singlem.
Do głównych zadań należy opieka nad dziećmi. Minimum to dwoje dzieci zdrowych lub jedno z niepełnosprawnością. Trzeba dbać o ich zdrowie, rozwój, naukę, a także dawać im poczucie bezpieczeństwa.
Osoba prowadząca rodzinę zastępczą może liczyć na pensję wynoszącą od 2,5 do 3,5 tys. zł brutto. Dodatkowo zapewnia się jej świadczenie na pokrycie kosztów utrzymania dziecka (1500 zł) oraz wsparcie specjalistów takich jak psycholog czy terapeuta.
Mamy świadomość, że dawanie takiego anonsu jest nieoczywiste, ale nam chodziło o to, aby dotrzeć do jak największej liczby osób. Bo potrzeby są ogromne. Szukamy kandydatów na rodziców zastępczych, a to przecież praca. Tyle że w przeciwieństwie do większości zajęć, całodobowa. Zawodowe rodzicielstwo zastępcze nie wyklucza ciepła, zaangażowania czy miłości. Mamy w Łodzi doskonałe doświadczenia z zawodowymi rodzinami i wiemy, że zdecydowana większość z nich to wspaniałe miejsce dla dzieci - powiedziała w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Karolina Tatarzyńska zajmująca się w MOPS rodzicielstwem zastępczym.
Proces rekrutacji przebiega w kilku etapach. Zwykle trwa ok. pół roku. Kandydaci muszą dostarczyć niezbędne dokumenty i zaświadczenia, a później pracownicy MOPS oceniają warunki mieszkaniowe. Konieczne są również badania psychologiczne, oraz 12-tygodniowe szkolenie.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.