Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Natalia Bogucka | 

Niezwykłe właściwości elektromagnetyczne Piramidy Cheopsa

163

Naukowcy odkryli, że poprzez ukryte komory Wielka Piramida w Gizie może koncentrować energię elektromagnetyczną. Przełom może prowadzić do bardziej wydajnych projektów nanocząstek.

Niezwykłe właściwości elektromagnetyczne Piramidy Cheopsa
(iStock.com)

*Międzynarodowy zespół badawczy postanowił zbadać zdolność piramidy do skupiania energii elektromagnetycznej. * Aby to zrobić, grupa kierowana przez Uniwersytet ITMO w Sankt Petersburgu stworzyła model jednego z siedmiu cudów świata. Naukowcy wykorzystali go, aby zobaczyć jak energia fal jest rozproszona lub pochłonięta przez piramidę. Przetestowali interakcje z falami o długości rezonansowej, w zakresie od 200 do 600 metrów.

Zespołowi brakowało jednak rzetelnych informacji na temat właściwości piramidy. Dlatego był zmuszony do wypełnienia pustych pól dla niektórych czynników swojego modelu. Założono, że w środku piramidy nie ma żadnych nieznanych wnęk, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozmieszczony w piramidzie i poza nią. Badacze wykorzystali analizę multipolową - metodę szeroko stosowaną w fizyce do badania interakcji między złożonym obiektem a polem elektromagnetycznym.

*Naukowcy odkryli, że słynna piramida może skoncentrować energię elektryczną i magnetyczną w swoich komorach i poniżej jej podstawy. * Obejmuje to dwie komory w środku, o których myślano, że zawierają szczątki faraona Cheopsa i jego żony oraz trzecią nieukończoną komorę pod podstawą.

Wyniki badania mogą być przydatne dla naukowców. Związek pomiędzy konstrukcją piramidy a jej zdolnością do skupiania energii falowej do jej jądra może odegrać niezwykle ważną rolę w badaniach nanocząstek w przyszłości. Zależy to od tego, czy naukowcy są w stanie odtworzyć efekt koncentracji obserwowany w Wielkiej Piramidzie w Gizie w rozmiarze nanometrycznym.

Wybierając materiał o odpowiednich właściwościach elektromagnetycznych, możemy uzyskać piramidalne nanocząsteczki z obietnicą ich praktycznego zastosowania w nanoczujnikach i efektywnych ogniwach słonecznych - powiedziała dr Polina Kapitainova, z Wydziału Fizyki i Technologii Uniwersytetu ITMO.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Wielkie odkrycie na Marsie. Skan powierzchni ujawnił jezioro
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Zaskakujący finał poszukiwań 71-latka. Znaleźli go w lodowatej rzece
Pożar domu w Boruszowicach. Policjanci zdążyli w ostatniej chwili
Bytom. Mężczyzna i pięć nastolatek zatrzymani na ogródkach działkowych
Wjechał w armatkę śnieżną w Krynicy-Zdroju. 13-latek nie żyje
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Auto utknęło na środku
Poruszające sceny. Tak dzieci pożegnały zamordowanego księdza
Pierwsze takie nagranie przelotu Falcona 9. "Potrafi nieźle huknąć"
"Klucz do skutecznej obrony". Mówi, co powinna robić Polska
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić