*Międzynarodowy zespół badawczy postanowił zbadać zdolność piramidy do skupiania energii elektromagnetycznej. * Aby to zrobić, grupa kierowana przez Uniwersytet ITMO w Sankt Petersburgu stworzyła model jednego z siedmiu cudów świata. Naukowcy wykorzystali go, aby zobaczyć jak energia fal jest rozproszona lub pochłonięta przez piramidę. Przetestowali interakcje z falami o długości rezonansowej, w zakresie od 200 do 600 metrów.
Zespołowi brakowało jednak rzetelnych informacji na temat właściwości piramidy. Dlatego był zmuszony do wypełnienia pustych pól dla niektórych czynników swojego modelu. Założono, że w środku piramidy nie ma żadnych nieznanych wnęk, a materiał budowlany o właściwościach zwykłego wapienia jest równomiernie rozmieszczony w piramidzie i poza nią. Badacze wykorzystali analizę multipolową - metodę szeroko stosowaną w fizyce do badania interakcji między złożonym obiektem a polem elektromagnetycznym.
*Naukowcy odkryli, że słynna piramida może skoncentrować energię elektryczną i magnetyczną w swoich komorach i poniżej jej podstawy. * Obejmuje to dwie komory w środku, o których myślano, że zawierają szczątki faraona Cheopsa i jego żony oraz trzecią nieukończoną komorę pod podstawą.
Wyniki badania mogą być przydatne dla naukowców. Związek pomiędzy konstrukcją piramidy a jej zdolnością do skupiania energii falowej do jej jądra może odegrać niezwykle ważną rolę w badaniach nanocząstek w przyszłości. Zależy to od tego, czy naukowcy są w stanie odtworzyć efekt koncentracji obserwowany w Wielkiej Piramidzie w Gizie w rozmiarze nanometrycznym.
Wybierając materiał o odpowiednich właściwościach elektromagnetycznych, możemy uzyskać piramidalne nanocząsteczki z obietnicą ich praktycznego zastosowania w nanoczujnikach i efektywnych ogniwach słonecznych - powiedziała dr Polina Kapitainova, z Wydziału Fizyki i Technologii Uniwersytetu ITMO.
_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.