Wstrzymanie przemieszczania się pasażerów w transporcie kolejowym międzynarodowym zostało przedłużone do odwołania. Podobnie zresztą jak i obowiązek kwarantanny dla osób, które przekraczają granicę i udają się do miejsca zamieszkania lub planują pobyt w Polsce. Te osoby muszą odbyć kwarantannę trwającą 14 dni, licząc od dnia następnego po dniu przekroczeniu granicy. Oczywiście izolacja musi odbywać się wraz z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi.
Przypomnijmy, że wcześniejsze ustalenia w tych zakresach obowiązywały do 26 kwietnia. Teraz już wiemy, że na razie nic się nie zmienia.
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Co z paleniem i całowaniem?
Koronawirus w Polsce. Co z jednorazowymi rękawiczkami?
Jak czytamy w opublikowanym w niedzielę w Dzienniku Ustaw rozporządzeniu, z obowiązku noszenia rękawiczek w obiektach handlowych i usługowych zwolnione są osoby, którą nie są w stanie samodzielnie zakładać lub zdejmować rękawiczek, a także te, które nie mogą ich zakładać ze względu na stan zdrowia.
Czytaj także:
- Kiedy powrót do szkół i koniec e-lekcji? Minister planuje wprowadzić nowe zasady
- Tragiczna śmierć młodego policjanta. Radiowóz stanął w płomieniach
Na mocy nowego rozporządzenia, pracownicy administracji publicznej i jednostek organizacyjnych mogą używać przyłbic. Tutaj musi być jednak spełniony warunek mówiący o oddzieleniu stanowiska pracownika od innych osób dodatkową przesłoną ochronną.
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane
W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 144 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, a także o czterech ofiarach śmiertelnych. W sumie liczba zainfekowanych w naszym kraju wynosi już 11 761, w tym 539 zgonów.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.