Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski | 
aktualizacja 

Ostatni obraz Leonarda Da Vinci w prywatnych rękach. Właściciel będzie bogaczem

8

Posiadacz obrazu "Salvator Mundi" już niedługo niesamowicie się wzbogaci. Wartość tego dzieła szacuje się na ok. 100 mln dolarów.

Ostatni obraz Leonarda Da Vinci w prywatnych rękach. Właściciel będzie bogaczem
(Getty Images)

Na ostateczną cenę będzie trzeba jednak poczekać. Dopiero 15 listopada jeden z największych domów aukcyjnych przeprowadzi licytację dzieła mistrza. Do tego czasu każdy może zobaczyć obraz w siedzibie Christie’s.

Prywatni kolekcjonerzy czy muzea? Lista zainteresowanych kupnem, ze względu na cenę, składa się z najbogatszych kolekcjonerów na świecie. Nie brakuje na niej jednak muzeów, które mogą spróbować przejąć dzieło z prywatnych rąk.

(PAP/EPA)

Obraz ma niezwykle ciekawą historię. Przez lata toczyły się wokół niego dyskusje, bo wielu specjalistów początkowo uznało go za podróbkę XV-wiecznego dzieła. Jednak wnikliwe analizy, trwające łącznie ok. 2 lata, pozwoliły ustalić, że bezsprzecznie jest on oryginałem - informuje serwis The Local.

Zobacz także: Nie przegap: Spektakularne nagranie z Islandii

"Zbawiciel świata" to obraz namalowany przez Da Vinci dla króla Francji Ludwika XII. Powstał w latach 1506−1513. Obraz przedstawia Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa, a w drugiej trzymającego szklaną kulę, będącą symbolem świata.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Miss upadła na ulicy. Druzgocąca diagnoza dla 27-latki
Był kościół, jest basen. Niezwykły widok w Londynie
"Nie odda ulubionej zabawki". Ekspert pewny ws. Putina
Wstrząsające nagranie z Seulu. Motocyklista wpadł do dziury. Nie żyje
Ten zabieg wykonaj wiosną. Aronia obsypie się owocami
"Każdy chciałby znaleźć się na pierwszej linii". Rosyjski duchowny szokuje
Rekordowy wynik 33. Finału WOŚP. Jurek Owsiak podał kwotę
Rzecznik Kremla o dialogu z USA. "Pragmatyczny i konstruktywny"
Dezercja w północnokoreańskim wojsku. Był nękany, poszło o papierosy
Ukrainiec driftował na parkingu. Policjanci nie mieli litości
Rozsyp na trawniku jeszcze w marcu. Trawa będzie soczyście zielona
Anastazja Kuś wróciła ze srebrem. "Jestem inna niż wszyscy"
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić