Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
aktualizacja 

Polacy nie chcą uchodźców. Najnowszy sondaż

132

Sondaż przeprowadzony na zlecenie Super Expressu wyraźnie pokazuje, że Polacy są niechętni przyjmowaniu imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Polacy nie chcą uchodźców. Najnowszy sondaż
(East News, MICHAL KOSC/REPORTER)

1012 dorosłym Polakom zadano pytanie, czy są za przyjmowaniem uchodźców. 67,5 proc. respondentów odpowiedziało, że nie. Tylko 17 proc. wyraziło poparcie dla takiego rozwiązania. Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster.

*Na początku listopada ub.r. sondaż przeprowadziła też TNS Polska. *Wynikało z niego, że 73 proc. Polaków uważa, że naszego kraju nie stać na przyjmowanie uchodźców. Z kolei 53 proc. uznało, że powinniśmy wesprzeć Europę w rozwiązaniu problemu.

*Negatywne nastawienie w stosunku do uchodźców nie jest zaskoczeniem. *Niemal każdego dnia napływają informacje, stawiające ich w bardzo niekorzystnym świetle. Ostatnie doniesienia mówią o kolejnych zamieszkach we francuskim Calais. Pojawiają się także nowe informacje dotyczące napastowania kobiet podczas publicznych imprez sylwestrowych w Niemczech. Obecnie mówi o ponad 1400 napaściach na terenie 12 krajów związkowych

Jak się jednak okazuje, nie tylko większość Polaków nie chce uchodźców. Również sami imigranci wolą omijać nasz kraj. RMF FM podało, że sześcioosobowa rodzina z Syrii nie zgodziła się, by to Polska była miejscem docelowym jej podróży.

Nasz kraj jest gotowy na przyjęcie uchodźców. Urząd do Spraw Cudzoziemców w drodze przetargu wybrał miejsca, do których trafią imigranci. Obiekty znajdują się w Warszawie (ul. Księżnej Anny 24), Białymstoku (ul. I Armii Wojska Polskiego 7), Zalesiu (Kolonia Horbów 26A), Wohyniu (Bezwola 105) i Ustroniu (Ustronie 29).

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Starej Wsi. Jest nagranie
Niepokój u sąsiada Rosji. Krisjanis Karins: "Trzeba robić to, co robi Polska"
Szedł chodnikiem w piżamie i kapciach. Nie wiedział, kim jest
29-letni Polak zginął w Hiszpanii. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb
Kylian Mbappe pławi się w luksusie. Wyciekła wartość jego nowego domu
Aktualizacja mObywatela. W aplikacji pojawiły się zmiany
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić