REKLAMA
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
oprac. Martyna Kośka29.09.19 (10:05)

Prezes ZUS: "na wszystkie przedwyborcze obietnice patrzymy z punktu widzenia realnych możliwości"

- Na wszystkie przedwyborcze obietnice patrzymy z punktu widzenia realnych możliwości funduszu ubezpieczeń społecznych i tego, jakie konsekwencje ulg i zwolnień będą dla osób ubezpieczonych – powiedziała prezes ZUS Gertruda Uścińska.
Stanislaw Kowalczuk/East News / East News

- Siadamy, dyskutujemy, liczymy i staramy się optymalizować - podkreśla w rozmowie z Radiem Zet prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska.

Tak było m.in w przypadku projektu składek dotyczących małej działalności gospodarczej. Dzięki rozmowom nabrał on kształtu urealnionego.

REKLAMA

- Zaczęliśmy bardzo szczegółowo liczyć czy i w jakim zakresie można przejść do opłacania składki od dochodu, ta granica stanęła na poziomie 120 tysięcy zł rocznie - wyjaśniła prof. Gertruda Uścińska.

Obejrzyj: Składki na ZUS wg opozycji. PO proponuje ich obniżkę dla przedsiębiorców

Zdaniem Gościa Radia ZET zachowano to, na czym ZUS zależało: by ta składka była liczona od 50 procent dochodu; żeby nie była mniejsza od minimum czyli 30 proc. minimalnego wynagrodzenia i nie większa od 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia;

- Chodzi o to, że muszą to być rozwiązania bezpieczne dla systemu i takie, które dają podstawy do ustalenia prawa do emerytury. Teraz ta propozycja spełnia te wymagania bezpieczeństwa - podsumowała prezes ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij