Gibeona odkryto w latach 30. XIX wieku w Namibii. W chwili znalezienia olbrzym ważył 26 ton, ale wiele jego fragmentów trafiło w prywatne ręce. Unikalny stop (ma 7,68 procent niklu) oraz wewnętrzny wzór w tzw. figury Widmanstättena sprawiają, że chętnie wykorzystują go znane firmy do krótkich serii zegarków czy innych drogich gadżetów. Nikt jednak wcześniej nie przetopił go na pistolety.
Meteory są rzadkie, cenniejsze niż najcenniejsze nawet metale odnajdywane na Ziemi. Chciałem stworzyć zestaw pistoletów z materiału, który będzie miał rzeczywistą wartość - w mailu do CNN napisał szef Cabot Guns Rob Bianchin.
Cabot mają już doświadczenie z meteorami. Z fabryki broni wyszedł już zestaw coltów 1911 z uchwytami zrobionymi z meteorytu. Kupiec zaoferował firmie ćwierć miliona, ale twórcy szacują jego realną wartość na między 500 tys. dolarów a milionem. Ten zestaw pistoletów oraz dwa nowe colty trafią na aukcję w przyszłym roku.
Na zdjęcia coltów "Big Bang" trzeba będzie poczekać. Niektóre elementy konstrukcji broni z kosmicznej skały zostaną pokazane na styczniowych targach broni SHOT Show w Las Vegas. Już kompletny zestaw Bianchin zaprezentuje na konferencji stowarzyszenia właścicieli broni NRA w Louisville, w maju.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.