Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Aldona Brauła
Aldona Brauła | 
aktualizacja 

Rosja. Samoloty Su-34 zderzyły się dwa razy w powietrzu

100

Dramatyczny lot samolotów Su-34 w Rosji. W rejonie Lipiecka dwie wielozadaniowe maszyny (mogą przenosić broń jądrową) zderzyły się w powietrzu. I to więcej niż jeden raz. Piloci obu rosyjskich samolotów zachowali zimną krew i bezpiecznie wylądowali. Specjalna komisja bada teraz okoliczności wypadku.

Rosja. Samoloty Su-34 zderzyły się dwa razy w powietrzu
(Wikimedia Commons CC BY-SA, IRONHIDE)

Su-34 jest to rosyjski, wielozadaniowy bombowiec taktyczny. Ze względu na swoją konstrukcję jest także zaklasyfikowany jako myśliwsko-bombowy. Może być zdolny do przewożenia ładunków jądrowych.

W Lipiecku odbywały się ćwiczenia z użyciem tych samolotów. Dwaj piloci, którzy byli akurat w powietrzu, stracili się na chwilę z oczu przez co doszło do zderzenia.

Jeden z nich uderzył końcem skrzydła w kokpit drugiego. Piloci, próbując odwrócić samoloty, zderzyli się ponownie. Odłamki jednego z samolotów dostały się do silnika drugiego – podaje REN-TV nadająca w Rosji.

Zobacz także: Zobacz także: Katastrofa samolotu. Zobacz nagranie świadka

Mimo tej kolizji nikomu nic się nie stało. Pilotom udało się bezpiecznie wylądować. Zderzenie zostało spowodowane ich błędami i nieuwagą. Wykluczono usterki techniczne.

Specjalna komisja pracuje nad dokładnym wyjaśnieniem okoliczności. Ma wydać orzeczenie, kto powinien wziąć odpowiedzialność za zderzenie samolotów w Rosji.

Błędy pilotów poskutkowały kolizją nad rejonem Lipiecka. Specjalna komisja analizuje teraz szczegóły wypadku. Ma dokładnie stwierdzić której załogi była to wina, a także czy odpowiedzialność za to powinien wziąć pilot, czy nawigator – powiedziała dla REN-TV jedna z osób, które się tym zajmują.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
Nie żyje dwóch młodych strażaków. To kolejna tragedia w regionie
EuroBasket 2025. Litwa z ogromną przewagą pokonała Polskę
Chaos na pokładzie. Turystka rozebrała się do naga podczas lotu
O włos od tragedii na przejeździe kolejowym w Starej Wsi. Jest nagranie
Niepokój u sąsiada Rosji. Krisjanis Karins: "Trzeba robić to, co robi Polska"
Szedł chodnikiem w piżamie i kapciach. Nie wiedział, kim jest
29-letni Polak zginął w Hiszpanii. Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb
Kylian Mbappe pławi się w luksusie. Wyciekła wartość jego nowego domu
Aktualizacja mObywatela. W aplikacji pojawiły się zmiany
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić