Przygotowania do filmu rozpoczęli od wizyty w Dubaju. W największym mieście Emiratów Arabskich gościli na przełomie grudnia i stycznia. Podczas wizyty tworzyli dokumentację do scenariusza.
Tu do Dubaju dotarła już wiedza o wydanej w Polsce książce "Dziewczyny z Dubaju”, dotarliśmy też do świadków - mówi producent Emil Stępień.
Świadkowie i scenerie. Wśród rozmówców ekipy produkującej film znalazły się osoby, które mają bezpośrednią wiedzę bądź były niejednokrotnie naocznymi świadkami wydarzeń z udziałem ekskluzywnych "celebrytek". Twórcom udało się również nagrać istotne dla pokazanych w filmie wydarzeń lokalizacje. Jest wśród nich piękna marina oraz ekskluzywna dzielnica Dubaju zabudowana niesamowitymi wieżowcami, które rozciągającą się wzdłuż sztucznego kanału pełnego bajecznie drogich jachtów.
Korzystając z okresu noworocznego i tym samym mnogości pięknych i bogatych celebracji zrealizowaliśmy również materiały, które zostaną wykorzystane do filmu jako przebitki, podkłady pod efekty specjalne czy urokliwe ujęcia sezonowe - dodaje Dorota.
Po wejściu na pokład wszystko się zmieniało. W Dubaju, jak i w całych Zjednoczonych Emiratach Arabskich podejście do prostytucji jest ortodoksyjnie kryminogenne. Jednak już po opuszczeniu lądu życie na ekskluzywnych jachtach, które przypominają pływające fortece, stawało się rozpustne.
Potrafiły w kilka tygodni zarobić po kilkaset tys. zł. "Dziewczyny z Dubaju” to panie do towarzystwa, które pracowały w świetnie zorganizowanym seks-biznesie. Głośna książka z 2018 roku przedstawiała świat ekskluzywnych prostytutek i bezwzględnych sutenerek, narkotyków i wielkich pieniędzy.
Premiera przewidziana jest na 2020 rok. Prace na planie rozpoczną się niebawem. Produkcja będzie kręcona w Polsce i Emiratach Arabskich. Biorąc pod uwagę, że opowiedziane w "Dziewczynach” historie wydarzyły się naprawdę, należy spodziewać się sporego zainteresowani wśród polskich widzów.
_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.