REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
05.12.15 (19:53)

Samobójczynie wysadziły się w obozie dla uchodźców

Trzy kobiety należące do islamskiej grupy terrorystycznej Boko Haram wysadziły się w powietrze w Czadzie, zabijając 27 osób i poważnie raniąc kolejnych 90.
East News

Do zamachu doszło na wyspie Koulfoua znajdującej się na jeziorze Czad. To miejsce na granicy Czadu, Nigerii, Nigru i Kamerunu. Na tym małym skrawku terenu mieści się azyl dla ofiar terrorystów z Boko Haram. Na Koulfoua przebywają tysiące uchodźców, którzy przeżyli masakry islamskich terrorystów oraz rodziny ofiar, których bliscy zostali zamordowani w atakach fanatyków - donosi dziennik The Independent.

REKLAMA

Atak Boko Haram może być aktem zemsty. Rząd Czadu militarnie wspiera nigeryjskie służby walczące z narastającym fanatyzmem islamistów w północnej części ich kraju. Ubiegłego lata w Czadzie przywrócono karę śmierci dla osób skazanych za działania terrorystyczne. W wyniku tej decyzji wyroki wykonano na 10 fundamentalistach.

Ofensywa terrorystów zbiera śmiertelne żniwo. Od początku działalności Boko Haram w sąsiadującej z Czadem Nigerii zginęło ponad 17 tys. osób - głównie cywili. Celem fanatyków sprzymierzonych z tzw. Państwem Islamskim jest ustanowienie afrykańskiego kalifatu.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij