*Samochody nie będą tam mile widziane. *75 proc. osób przychodzi tam na spacer, napić się czegoś lub obejrzeć coś w kinie. Niestety, jakość powietrza w okolicach ulicy nie jest zadowalająca. Dlatego też w planach są zmiany, które ograniczą przynajmniej w pewnym stopniu ruch pojazdów.
Więcej praw mają natomiast dostać piesi oraz rowerzyści. Jak donosi serwis thelocal.fr, wybudowane zostaną specjalne ścieżki dla miłośników jednośladów, a liczba sklepów ma być ograniczona na korzyść kawiarenek i kin. Mają powstawać także na dachach pobliskich budynków.
*To jednak póki co tylko część zmian. *Wszystkie mają zostać zaprezentowane w styczniu 2016 roku. Zakończenie przemiany słynnej ulicy planowane jest na 2025 rok.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.