*Z obu stron panowała zgoda co do współpracy. *Szydło przystaje na większość propozycji Londynu dotyczących reform w Unii Europejskiej.
Przychylamy się w pełni do propozycji pana premiera, do tych rozwiązań, które mają usprawnić, poprawić konkurencyjność, które mają odbiurokratyzować Unię, które mają wreszcie nadać odpowiedniego znaczenia parlamentom narodowym, tutaj między nami jest absolutnie pełna zgoda, będziemy wspierać te propozycje pana premiera - oświadczyła Szydło.
Negocjacji i doprecyzowania wymagają kwestie socjalne. Beata Szydło zaznaczyła, że w Wielkiej Brytanii mieszka i pracuje ponad milion Polaków, którzy budują PKB tego kraju.
W związku z tym chcielibyśmy, żeby mieli takie same warunki i szanse na rozwój zawodowy jak obywatele Wielkiej Brytanii – podkreśliła Szydło.
*Premier Cameron zapowiadał z kolei, że chętnie porozmawia o propozycjach przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. *Ustalał on z brytyjskim premierem szczegóły porozumienia pomiędzy Londynem a Brukselą.
Cieszę się już na tę dyskusję. Zgadzam się całkowicie z tym, co powiedziała pani premier. Myślę, że Wielka Brytania zdecydowanie będzie w lepszej sytuacji, jeśli będzie w zreformowanej Unii Europejskiej. Jeśli uda nam się te zmiany osiągnąć, to będzie dobrze dla Wielkiej Brytanii, dla Europy, ale także dobrze dla Polski" - podkreślił Cameron.
Jarosław Kaczyński, który przyjął Camerona w hotelu, jest „usatysfakcjonowany” z rozmowy – podaje TVN24. Politycy rozmawiali o strategicznej współpracy polsko-brytyjskiej oraz o wschodnich granicach NATO. Poruszyli także temat dyskusji o obecnej sytuacji w Polsce na arenie międzynarodowej.
Zamieniliśmy kilka słów na temat tego niebywałego ataku na Polskę i tych bzdurnych opowieści, że demokracja w Polsce jest zagrożona. Tutaj uzyskaliśmy pełne zrozumienie. To była bardzo dobra rozmowa, jestem bardzo usatysfakcjonowany – powiedział Jarosław Kaczyński.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.