Niestety nasze ręczniki kąpielowe nie są wcale tak czyste jak moglibyście sądzić.Stają się siedliskiem bakterii już od pierwszego użycia. Pozostawiamy tam martwe komórki skóry, cząsteczki wydzielin, moczu, a także mnóstwo bakterii z łazienki, które przedostają się na jego powierzchnię – czytamy na focus.pl
Na szczęście większość z tych mikrobów nie grozi człowiekowi. Jednak to nie zmienia faktu, że tam są i bardzo szybko się namnażają. Jak często zatem powinniśmy prać nasz ręcznik, aby nie złamać zasad higieny?
Jeśli nie jesteś w stanie wysuszyć ręcznika całkowicie, to powinieneś go używać nie więcej niż trzy razy – powiedział Business Insider, Philip Tierno, mikrobiolog i patolog z New York University School of Medicine.
Suszenie ręcznika jest tu kwestią kluczową. Uczony podkreśla, że jeśli czujemy z ręcznika jakiś zapach, nieważne jaki on jest, to oznacza, że namnażają się w nim bakterie i powinniśmy szybko go uprać. Ręczniki są idealnym środowiskiem dla bakterii: są ciepłe, wilgotne, zawierają tlen, pożywienie i mają naturalne pH.
Dzielenie ręcznika z inną osobą może stanowić zagrożenie. Naraża bowiem na kontakt z drobnoustrojami, do których nasze ciało może nie być przyzwyczajone.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.