Pistolet osobisty WIST-94. Standardowe wyposażenie Sił Zbrojnych RP. Produkowany jest przez spółkę PREXER Sp. z o.o. Pistolet strzela amunicją kalibru 9 mm, a jego waga wynosi 740 gramów. Ponieważ jest podstawową bronią polskich żołnierzy, brygady Obrony Terytorialnej prawdopodobnie będą korzystały właśnie z tego modelu.
Pistolet maszynowy PM-84 Glauberyt. Używany przez polskie wojsko, policję i straż graniczną. Produkowany w Fabryce Broni Łucznik. W magazynku posiada 25 naboi kalibru 9 mm. Seryjna produkcja tego modelu trwa od 1984 roku. Broń, oprócz Polski, używana jest także przez siły irackie.
Karabiny od Zakładów Mechanicznych "Tarnów". Przedsiębiorstwo wchodzące w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej przedstawiło w lipcu ofertę uzbrojenia dla WOT. Dominowały tam przede wszystkim karabiny maszynowe. Znalazł się także granatnik oraz zestaw rakietowy.
Karabin maszynowy UKM-2000. Jest to uniwersalny karabin maszynowy kalibru 7,62 mm. Obsługują go dwie osoby. Praktyczna szybkostrzelność tej broni wynosi 250 strz./min. Zasięg skuteczny broni to aż 1500 m. Brygadom OT zaoferowano jego zmodernizowaną wersję, cechującą się lepszą ergonomią. Karabiny te były używane m.in. przez oddziały NATO w Afganistanie.
Karabin maszynowy WKM-B. Wielkokalibrowa broń maszynowa będąca polską modyfikacją sowieckiego karabinu NSW. Jego waga to aż 25 kg. Karabin strzela nabojami kalibru 12,7 mm, umieszczonymi na taśmie. Montowany jest na podstawach naziemnych i czołgach. Jest także często wykorzystywany jako broń przeciwlotnicza.
Granatnik rewolwerowy RPG-40. Zaprojektowane zostały w 2010 r. przez pracowników WAT. W bębnowym magazynku znajduje się 6 wybuchowych pocisków kalibru 40 mm. Klasyczne naboje mogą zostać zastąpione przez pociski z gazem łzawiącym lub obezwładniającym. Zakłady w Tarnowie usilnie próbują w granatniki wyposażyć polską armię, więc można przypuszczać, że również OT sięgnie po nie.
Przeciwlotnicze zestawy rakietowe Grom. Są to przenośne zestawy, używane do niszczenia nisko lecących samolotów i śmigłowców. Składają się z naziemnego bloku zasilania, wyrzutni rurowej oraz pocisku. Rakiety wyposażone są w układ samonaprowadzania na podczerwień, dzięki czemu mogą być używane po zmroku.
Termowizory, które pomogą przeżyć. Żołnierze, którzy ich nie posiadają padają trupem pierwszej nocy. Pozwalają namierzyć obiekty, których temperatura różni się od temperatury otoczenia. To jedne z podstawowych wyposażeń lekkiej piechoty. Znacząco zwiększają możliwości operacyjne jednostek.
Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.