Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Zabawka czy trucizna? Zobacz, co wybierają dzieci

Alarmujący wynik eksperymentu.

Zabawka czy trucizna? Zobacz, co wybierają dzieci
(Youtube.com)

Te dane porażają. Co roku w Holandii ma miejsce 7500 wypadków z udziałem dzieci i chemii, która jest powszechnie stosowana w gospodarstwach domowych. Dziecięca ciekawość jest czymś naturalnym i nie jest tajemnicą, że maluchy badają świat dotykając czy smakując otaczające je przedmioty. Może to jednak doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Wynik eksperymentu, który pokazano na filmie, jest alarmujący. Przykładowo, połowa dzieci wybrała odplamiacz zamiast maskotki, a 82% maluchów wolało butelkę z chlorem. Należy pamiętać, że środki czyszczące, detergenty, kostki do zmywarek czy płyn do mycia naczyń, to specyfiki, które - jeśli znajdą się w zasięgu ręki dziecka - mogą stać się groźne dla zdrowia i życia pociech. Dzieci dodatkowo kusi ich kolorowe opakowanie.

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Wjechał w armatkę śnieżną w Krynicy-Zdroju. 13-latek nie żyje
Nietypowy widok w lesie. "Natura potrafi zaskakiwać"
Dwie rosyjskie rafinerie bez ropy? Skuteczny atak Ukrainy
Myje się dwa razy w tygodniu. "Mam obawy, że brzydko pachnę"
Robert Karaś będzie reprezentować azjatycki kraj. "Zrobię to z dumą"
Wjechał na oblodzone jezioro. Auto utknęło na środku
Poruszające sceny. Tak dzieci pożegnały zamordowanego księdza
Pierwsze takie nagranie przelotu Falcona 9. "Potrafi nieźle huknąć"
"Klucz do skutecznej obrony". Mówi, co powinna robić Polska
Nagi mężczyzna w masce zaczepia kobiety. "Wyglądał jak obłąkany"
Rosjanin błagał o litość. Pokazali nagranie w sieci
Wyniki Lotto 21.02.2025 – losowania Euro Jackpot, Multi Multi, Ekstra Pensja, Ekstra Premia, Mini Lotto, Kaskada
KOMENTARZE WYŁĄCZONE
Sekcja komentarzy coraz częściej staje się celem farm trolli i polem do dezinformacji. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć możliwość komentowania pod tym artykułem.
Redakcja o2.pl
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić