Zdaniem wicepremiera resort był chaotycznie zarządzany. Według Glińskiego podmioty Skarbu Państwa wspierały prywatne teatry założone przez osoby popierające rząd Platformy Obywatelskiej.
To byli ludzie finansowo zależni od poprzedniej władzy, która w ten sposób kupowała sobie poparcie - mówi dziennikowi wicepremier.
Gliński w wywiadzie z "Naszym Dziennikiem" podaje przykład, gdzie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podpisywało umowy z instytucjami kultury, w których zobowiązano się do finansowania danego podmiotu przez 50 lat - informuje wpolityce.pl
W tej chwili są wdrożone dwa audyty wewnętrzne i różnego rodzaju przeglądy. Poszczególni wiceministrowie przygotowali raporty otwarcia opisujące, jaki jest stan w podległych im obszarach. Podpisujemy też umowę na audyt organizacyjno-strukturalny z firmą zewnętrzną, będzie dotyczył samego ministerstwa i instytucji zewnętrznych - informuje Piotr Gliński
W rozmowie z dziennikiem Gliński przedstawił przyszłe projekty ministerstwa. Największą inwestycją resortu kultury będzie Muzeum Historii Polski. Ministerstwo planuje je otworzyć 11 listopada 2018 roku z okazji stulecia niepodległości Polski. Placówka zostanie umiejscowiona w Cytadeli. Wsparcie od ministerstwa otrzyma też Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce.
.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.