Jak twierdzi Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, program "Dobry start" to "inwestycja w edukację polskich dzieci". Z szacunków resortu wynika, że 300 zł na wyprawkę szkolną otrzymać może tym razem nawet 4,4 mln uczniów.
300 plus na dziecko. W piątek rusza przyjmowanie wniosków
Zgodnie z zasadami, o świadczenie zwane powszechnie "300 plus" ubiegać się mogą rodzice, których dzieci uczą się w szkole i mają mniej niż 20 lat. Wyjątek dotyczy dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. W tym przypadku świadczenie w ramach programu "Dobry start" przysługuje do momentu ukończenia 24. roku życia.
Należy jednak pamiętać, że "300 plus" przysługuje uczniom szkół, więc jeśli nasza pociecha ma mniej niż 20 lat i rozpoczęła studia, nie możemy wziąć udziału w programie.
Czytaj także: Polacy są wściekli. Mają dość Orlen Vitay
Świadczenie w wysokości 300 zł przyznawane jest jednorazowo, a rodziny mogą na nie liczyć bez względu na dochód. Trzeba jedynie pamiętać o złożeniu stosownego wniosku - w terminie od 1 lipca do 30 listopada. Jeśli złożymy dokumentację jeszcze w trakcie wakacji, wypłatę w ramach "300 plus" dostaniemy do 30 września. W przypadku później złożonych wniosków, ministerstwo gwarantuje otrzymanie środków w przeciągu dwóch miesięcy.
Tak jak w ubiegłym roku, wnioski o świadczenie 'Dobry Start' można składać tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej na wskazane we wniosku konto bankowe - poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.
Wnioski można składać online - poprzez specjalną stronę empatia.mpips.gov.pl, bankowością elektroniczną oraz portal PUE ZUS. Przyjmowaniem wniosków o świadczenie "Dobry Start", ich rozpatrywaniem oraz jego wypłatą zajmuje się ZUS.
Czytaj także: Oto nowa twarz TVP. Było o niej głośno, gdy miała 15 lat
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.