Zaczęło się! Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą zabiegać o świadczenie "300 plus" w ramach programu "Dobry Start". Dofinansowanie na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat. Jeżeli ma ono orzeczoną niepełnosprawność, to próg jest wydłużony do 24. roku życia.
Rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski na 653 713 dzieci - mówiła w poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, cytowana przez "Super Express".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zauważyła też, że wnioski można składać wyłącznie online. - Zachęcam, żeby zrobić to jak najszybciej. Ci, którzy złożą wnioski jeszcze w czasie wakacyjnym, będą mogli liczyć na wypłatę "300 plus" nie później niż do 30 września. To zdecydowanie ułatwi skompletowanie wyprawki szkolnej u progu nowego roku szkolnego - dodawała.
Prezes ZUS o "300 plus"
Głos na temat "300 plus" zabrała również prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) prof. Gertruda Uścińska. Podkreśliła, że to już trzeci rok, gdy wnioski o "Dobry Start" rozpatruje wyłącznie ZUS.
W ramach programu rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów czy przyborów szkolnych. Świadczenie przysługuje na dziecko, które uczy się i jest w wieku od 7 do 20 lat lub do 24 lat, jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność - bez względu na wysokość zarobków, jakie osiągają rodzice. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów - powiedziała ("Super Express").