Zaległe miliony
Izraelski sąd oznajmił, że Huppert, chemik w firmie farmaceutycznej, musi wypłacać po 5 tysięcy izraelskich nowych szekli miesięcznie (ok. 6,5 tys. zł) na każde dziecko jakie ma z byłą żoną, obywatelką Izraela. Obowiązek alimentacyjny wygaśnie, gdy dzieci skończą 18 lat.
Humpert tłumaczy, że jest uwięziony w Izraelu od 2013 roku. Według niego nie jest jedynym Australijczykiem, który jest prześladowany przez miejscowy wymiar sprawiedliwości z powodu ślubu z Izraelką.
Huppert został objęty zakazem wyjazdu do roku 9999, pisze "Jerusalem Post". Okazuje się, że był to najpóźniejszy termin, jaki można było wpisać w polu, w którym określa się datę zakazu opuszczenia kraju.
Izraelskie prawo do poprawy?
Co ciekawe, reżyser Sorin Luca, który kręci dokument o tych przepisach alimentacyjnych zatytułowany "Zakaz wyjazdu" twierdzi, że Izraelki mogą "łatwo nałożyć zakaz opuszczania kraju na ojca ich dzieci, który może trwać do momentu osiągnięcia przez dzieci pełnoletniości".
Kiedy ojciec dostanie nakaz może być uwięziony na okres do 21 dni niezależnie od tego czy ma możliwość zapłaty, czy nie. Mężczyźni mają płacić 100 proc. lub nawet więcej dochodu na dzieci - mówi Luca.