Muzeum "Pamięć i Tożsamość" należy do Fundacji Lux Veritatis, zarządzanej przez o. Tadeusza Rydzyka. Znajduje się przy ul. Droga Starotoruńska w Toruniu. Sąsiaduje m.in. z Kościołem NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu i Parkiem Pamięci Narodowej.
W nieukończonym jeszcze budynku nie ma żadnych eksponatów. To wynik konfliktu między Fundacją Lux Veritatis i firmą Rafako, która jest wykonawcą obiektu. Na razie w muzeum wystawiane są spektakle teatralne czy pokazywane filmy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Goście mogą skorzystać z oferty bufetu. Postanowiliśmy sprawdzić, co oferuje lokal gastronomiczny funkcjonujący w muzeum.
Uboga oferta, niskie ceny
Podczas wydarzeń przygotowanych przez fundację o. Tadeusza Rydzyka funkcjonują dwa bufety. Jeden rozstawiany jest na parterze, a drugi funkcjonuje w ramach stałej kawiarni - na pierwszym piętrze.
Oglądając spektakl "Rotmistrz Pilecki. Ofiarowanie" mogliśmy skorzystać z oferty obydwu punktów gastronomicznych. Ich oferta różni się tylko tym, że na dole nie ma kawy z ekspresu (jest sypana i rozpuszczalna).
Co oferują obydwa punkty? Wybór nie jest szeroki. Możemy tam kupić m.in. pączka, wafelka, wodę, herbatę, sok, batona, ciastka i wspomnianą kawę. Nie uświadczymy większej oferty gastronomicznej. Na razie nie zjemy też obiadu.
Ceny są względnie umiarkowane. Za kawę zapłacimy 7 złotych, natomiast pączek kosztuje 4 złote. Co ważne, za produkty można płacić tylko gotówką.
Goście mogą cieszyć się widokiem na Wisłę
Dolny bufet otwierany jest wyłącznie w przypadku wydarzeń w muzeum. Z górnego można korzystać zawsze, gdy obiekt jest otwarty. Okazuje się, że na miejscu pracują osoby z sąsiadującej obok kawiarni - ta także należy do fundacji o. Rydzyka.
Jak dostajemy polecenie, to przenosimy się w inne miejsce i sprzedajemy tutaj - słyszymy na sugestię, że znajome twarze pracują także w muzeum.
Goście górnego lokalu mogą rozsiąść się na wygodnych krzesłach i podziwiać widok na Wisłę. Z oferty gastronomicznej można skorzystać np. przed, w przerwie lub po spektaklach wystawianych w Muzeum "Pamięć i Tożsamość".
Dodajmy, że podobny widok nad Wisłę mogą mieć redemptoryści, którzy mieszkają w klasztorze zbudowanym przy muzeum. Jak ustaliła Wirtualna Polska, w muzeum znajduje się 15 mieszkań dla duchownych, z widokiem nad Wisłę. Według "Super Expressu" do jednego z nich przeprowadził się sam o. Tadeusz Rydzyk.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.