Nabór wniosków do programu "Dobry start" rusza od 1 lipca. Program zwany również "300+", to świadczenie w wysokości 300 zł na zakup podręczników i przyborów szkolnych dla dzieci i młodzieży.
Kogo obejmuje "300+"? Pieniądze mogą dostać rodzice lub opiekunowie ucznia od 7 do 20 lat. W przypadku uczących się w szkole dzieci niepełnosprawnych świadczenie przysługuje do ukończenia 24 lat. Nie ma tu limitu dochodowego.
Program Dobry start ma na celu wspieranie rodziców w trudnym dla domowego budżetu czasie, bo zakup wyprawki szkolnej to zawsze spory koszt - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w rozmowie z PAP.
Świadczenie 300+ wydawane jest na wniosek
Może go jedno z rodziców, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka. Od 1 lipca można to zrobić online przez stronę https://empatia.mpips.gov.pl/ lub przez bankowość elektroniczną.
Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada, jednak im wcześniej - tym lepiej. Osoby, które złożą wniosek w lipcu lub sierpniu mogą liczyć na wypłatę pieniędzy do 30 września.
Kto jest wyłączony ze świadczenia? 300+ nie przysługuje rodzicom dzieci w przedszkolach lub zerówkach, nie obejmuje też studentów. W ubiegłym roku resort pracy przewidywał, że świadczenie przysługiwać będzie 4,6 mln uczniów.
Zobacz też: Koszt przekopu Mierzei Wiślanej. "Blisko 980 mln zł, ale poczekajmy na przetargi"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.