W razie konieczności, skierowanie do szpitala może nam wystawić każdy lekarz - zarówno podczas wizyty prywatnej, jak i na NFZ. Ze skierowaniem należy pojechać do wybranej placówki. Taki dokument trzeba okazać w rejestracji.
Możemy zostać skierowani do dowolnego szpitala w Polsce, o ile ten ma podpisaną umowę z NFZ. W przeciwnym wypadku za leczenie zapłacimy ze swojej kieszeni - zauważa Strefa Biznesu.
Jakie są warunki konieczne przyjęcia do szpitala? Należy posiadać skierowanie, dowód tożsamości, dokumentację medyczną i wyniki badań diagnostycznych.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Oczywiście trzeba też zatroszczyć się o odpowiednie wyposażenie. W torbę należy spakować m.in. klapki, ręcznik, piżamę, szlafrok, przybory toaletowe, przyjmowane leki i ubrania.
Czytaj także: Statek towarowy miał wypłynąć ze Szczecina. Kapitan okazał się mieć... niemal 6 promili alkoholu
Za co trzeba płacić w szpitalu?
Podczas pobytu w szpitalu trzeba liczyć się z różnymi kosztami dodatkowymi.
Duża ilość szpitali wymaga uiszczenia dodatkowej opłaty za możliwość oglądania telewizji w sali - zauważa Strefa Biznesu.
Za co jeszcze trzeba płacić? Wspomniany serwis podkreśla, że pacjent musi zapłacić także za pobyt opiekuna, jeżeli ma on zostać razem z nim podczas leczenia. Wiele szpitali wymaga także dokonania opłaty za pozostawienie odzieży w szatni.
Jeżeli pacjent chce mieć salę jednoosobową, to musi dopłacić. Płatne ponadto są niektóre dodatkowe znieczulenia. Podobnie sprawa wygląda z korzystaniem z bufetu szpitalnego. Niekiedy w szpitalach płatna jest też sieć internetowa.
NFZ nie pokrywa również kosztów dojazdu do szpitala. Po stronie pacjenta leży poza tym opłata za parking.