Makabrycznego odkrycia hodowca kur z fermy pod Zgierzem dokonał zaraz po tym, gdy rano wszedł na teren prowadzonej przez siebie fermy. Martwa była blisko połowa młodych kokoszek z prowadzonej przez niego hodowli.
Poprzedniej nocy, przez miejscowość przeszła ostra nawałnica i jak podaje "Dziennik Łódzki" w rejonie fermy były przerwy w dostawie prądu. To właśnie brak energii elektrycznej zdaniem hodowcy sprawił, że ptaki udusiły się z braku działającej wentylacji.
On sam zeznaje, że uruchomił agregat, ale zaraz po tym prąd przywrócono, więc poszedł spać bez obaw. Widok jaki zastał rano wprawił go w osłupienie, a za straty wini teraz dostawcę energii elektrycznej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na niebie nie było żadnej chmury. Sprawdziłem prognozę pogody w telefonie i zapowiadali deszcz dopiero na drugi dzień - relacjonuje.
Jednak rano okazało się, że połowa, czyli aż 17 tysięcy kur nie żyje.
Te kury miały wkrótce trafić na kurnik i nieść jaja przez dwa lata. Straciłem 340 tys. zł, bo tyle do tej pory kosztował zakup, odchów, pasze i opieka weterynaryjna - opowiada cytowany przez Dziennik Łódzki właściciel kurzej fermy.
Czytaj także: Złodziej-emeryt zamknięty w kurniku. Właściciela kur potraktował gazem obezwładniającym
Mężczyzna twierdzi, że prąd był niedostępny w sąsiednich wsiach, co on sam potwierdził w rozmowie z infolinią dostawcy. Podkreśla, że jego ferma znajduje się na pograniczu wsi, więc nic dziwnego, gdyby jego gospodarstwo także dotknęły przerwy w dostawie elektryczności.
Z taką opinią nie zgadza się jednak dostawca prądu. Twierdzi też, ze awaria na tym terenie trwała zaledwie półtorej godziny i tuż po godzinie 20 wszystko wróciło do normy.
PGE Dystrybucja jako Operator Systemu Dystrybucyjnego nie ponosi odpowiedzialności za przedsiębiorców w prowadzonej przez nich działalności, w tym za brak środków zabezpieczających w postaci agregatów prądotwórczych czy magazynów energii, pozwalających na ciągłość pracy niezbędnych urządzeń w przypadku awarii sieciowych - przekonuje Łukasz Boczar z PGE na łamach Dziennika Łódzkiego.
Czytaj także: Koszmar rolników powraca. Ptasia grypa znów atakuje
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.