Tężnie solankowe to unikatowe i największe w Europie konstrukcje drewniane do odparowywania wody z solanki zaprojektowane przez Jakuba Graffa – profesora Akademii Górniczej w Kielcach. W Ciechocinku zbudowano trzy takie budowle, które są ustawione w kształcie podkowy.
Po gruntownym remoncie, który rozpoczął się w 2019 roku, wreszcie wszystkie tężnie solankowe w Ciechocinku działają i są dostępne dla zwiedzających. Jest tylko jeden minus, który nie ucieszy korzystających z nich kuracjuszy. Chodzi o ceny.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
W 2024 roku wzrosły ceny za spacer w obszarze okołotężniowym w Ciechocinku. Za normalny bilet upoważniający do przebywania w strefie trzeba zapłacić 12 złotych. Bilet ulgowy to koszt 9 złotych, a seniorzy legitymujący się specjalną kartą zapłacą 10,80 złotych.
Pieniądze te trafią do spółki Uzdrowisko Ciechocinek, która zarządza uzdrowiskami. Ale kuracjusze słynnego uzdrowiska coraz częściej uskarżają się na wysokie koszta, z jakimi wiąże się pobyt w Ciechocinku.
Szczególnie rozczarowani ofertą słynnego uzdrowiska czują się seniorzy korzystający z usług rehabilitacyjnych na Narodowy Fundusz Zdrowia.
Okazuje się, że NFZ nie pokrywa wszystkich kosztów za turnus rehabilitacyjny w sanatorium w Ciechocinku. Jeśli kuracjusze chcą mieć w pokoju dodatkowe udogodnienia, muszą za nie zapłacić.
Natomiast za wejście do groty solankowej albo na taras widokowy trzeba zapłacić 18 lub 20 zł.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.