Nie brakuje takich, którzy wręcz uwielbiają majówkę. Długi weekend majowy sprawia, że Polacy chętnie wyjeżdżają z domów i odpoczywają m.in. nad jeziorami czy też w górach. Oczywiście by relaks był w pełni udany, dopisać musi pogoda.
Opcji na spędzenie majówki jest naprawdę sporo. Tym razem możemy mówić o korzystnym układzie dni wolnych. Pojawi się okazja na bardzo długi wypoczynek!
Długi weekend majowy tym razem będzie można rozpocząć już 29 kwietnia (sobota). 30 kwietnia to oczywiście niedziela, a w poniedziałek wypada 1 maja (Święto Pracy).
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
To święto zostało wprowadzone w 1899 roku i jest też określane Międzynarodowym Dniem Solidarności Ludzi Pracy. W Polsce od 1950 roku 1 maja jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
Kolejnym dniem ustawowo wolnym od pracy będzie środa (3 maja). Wówczas obchodzimy Święto Konstytucji 3 maja. Upamiętnia ono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1971 roku.
Jak wydłużyć weekend majowy?
Co zrobić, by długi weekend majowy był... jeszcze dłuższy? Tak naprawdę jest szansa na to, by zakończyć go dopiero 7 maja (niedziela).
Chcesz zafundować sobie tak długi odpoczynek od pracy? Żaden problem. Wystarczy wziąć wolne w dniach 2, 4, a także 5 maja.
Z limitu ubędą zatem tylko trzy dni, a ty będziesz cieszyć się wyjątkowo długą majówką. Takim ruchem zagwarantujesz sobie aż dziewięć dni wolnego!
To niewątpliwie bardzo kusząca opcja. Pamiętaj jednak, że szef nie musi się zgodzić na wniosek urlopowy. Wiele zależy od tego, czy ktoś cię nie uprzedził...
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.