W poniedziałek 18 września Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uzyskała pozwolenie Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka na prowadzenie studiów na kierunku lekarskim.
"Miło nam poinformować, że stale zwiększamy liczbę miejsc na studiach na kierunkach lekarskich. Ministerstwo Edukacji i Nauki otrzymało właśnie pozytywną opinię na nowe kierunki lekarskie w następujących uczelniach: Politechnika Bydgoska i Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu" - poinformowało MEiN na Twitterze.
Jak czytamy na stronie uczelni założonej przez o. Rydzyka "koncepcja kształcenia studentów na kierunku lekarskim przygotowana przez AKSiM jest zgodna z aktualnymi potrzebami rynku pracy. Odpowiada na bieżącą sytuację społeczno-demograficzną w Polsce i Europie, gdyż zawód lekarza został wymieniony jako jeden z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Warto podkreślić, że Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kształci i formuje do poszanowania ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci, stąd słowa Św. Jana Pawła II "Służyć życiu ze wspaniałomyślnym entuzjazmem (…) towarzyszyć, pielęgnować, wzmacniać, leczyć ból ludzki jest zadaniem…" są swoistym wyznacznikiem i celem do utworzenia oraz prowadzenia studiów (...) na najwyższym możliwym poziomie - podkreślają władze uczelni.
Czytaj także: Kłóciła się z pasażerami. Mówiła, że jest gwiazdą
Tyle kosztuje semestr na kierunku lekarskim
Studia prowadzone są na Wydziale Lekarskim trwają 6 lat, czyli 12 semestrów. Opłata za studia stacjonarne wynosi: 19,5 tys. złotych za semestr. Jeżeli cena nie wzrośnie za 12 semestrów studenci kierunku lekarskiego na AKSiM zapłacą... 234 tys. zł.
Uczelnia zaznacza, że studenci odbywający kształcenie na kierunku lekarskim w języku polskim na warunkach odpłatności, którzy rozpoczną kształcenie w roku akademickim 2023/2024, mogą ubiegać się o kredyt na studia medyczne. Szczegółowe informacje na temat kredytu na studia można znaleźć na stornie Ministerstwa Zdrowia.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.