Podczas gdy sieć restauracji Burger King otwiera kolejne lokale i zwiększa sprzedaż na arenie międzynarodowej, w Stanach Zjednoczonych boryka się z bankructwem dwóch dużych franczyzobiorców.
W pierwszym kwartale br. Burger King zamknął 124 restauracje w Stanach Zjednoczonych. Według raportu wciąż prosperuje prawie 7 tysięcy amerykańskich lokali tej marki - informuje Restaurant Brands International - przedsiębiorstwo powstałe w wyniku połączenia Tim Hortons i Burger King.
Mimo że sieć Burger King poszukuje dodatkowych franczyzobiorców z silniejszymi finansami, to nadal spodziewa się zamknięcia od 300 do 400 kolejnych restauracji - oznajmił dyrektor generalny Joshua Kobza podczas rozmowy z inwestorami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Na obecną sytuację firmy ma wpływ wiele czynników m.in. silna konkurencja: McDonald's i Chipotle. Na początku tego roku dwóch franczyzobiorców Burger King ogłosiło bankructwo.
Zawsze będzie mniej (franczyzobiorców), którzy nie są oddanymi, entuzjastycznymi operatorami – powiedział prezes Patrick Doyle.
Po prostu nie ma miejsca dla franczyzobiorców, którzy nie chcą lub nie są w stanie ciężko pracować, aby prowadzić restauracje lepsze niż średnia systemowa w dłuższej perspektywie - dodał.
Kultowa sieć burgerów jako pierwsze planuje zamykać restauracje, które generują najsłabsze wyniki.
Pierwszy bar Burger King został otwarty w 1954 r. w Miami, na Florydzie. W Polsce pierwszy lokal tej marki otwarto w 1992 r. przy pl. Zbawiciela w Warszawie.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.