Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Magda Gessler szokuje cenami jagodzianek. Lepiej usiądźcie

23

Rozpoczął się sezon na jagody, a wraz z nim na ociekające lukrem jagodzianki. Jesteście ciekawi, ile trzeba zapłacić za takie słodkości w lokalu prowadzonym przez Magdę Gessler? Lepiej usiądźcie, cena zwala z nóg!

Magda Gessler szokuje cenami jagodzianek. Lepiej usiądźcie
Magda Gessler szokuje cenami jagodzianek (Pixabay, sebalachowicz)

Rozpoczął się sezon na jagody. Świeże owoce możemy kupić na bazarach i przy drogach. Ceny za litr nie są małe. Na rynku hurtowym Bronisze w czwartek 29 czerwca wahały się od 25 zł do 32 zł/kg.

Warto zaznaczyć, że jagody mają dużo pozytywnych właściwości dla organizmu. Przede wszystkim wykazują działanie przeciwcukrzycowe i antyseptyczne, są też źródłem witamin C, A, B i przeciwutleniaczy. Ponadto, pomagają obniżyć poziom cholesterolu, regulują poziom cukru we krwi.

Polacy uwielbiają pierogi z jagodami, lody czy jagodzianki, które są idealną przekąską do kawy. Sprawdzą się też na drugie śniadanie czy podwieczorek. Drożdżówki, które przyrządzimy sami z pewnością smakują najlepiej, lecz nie każdy ma na to czas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Honorata Skarbek o służbie zdrowia: "Nie zostałam potraktowana w taki sposób, w jaki bym wymagała"

Ile kosztują jagodzianki od Magdy Gessler?

Dlatego udajemy się do cukierni. W tej należącej do Magdy Gessler zawsze było drogo, a ceny poszczególnych łakoci szokowały klientów.

W ubiegłym roku w ofercie cukierni "Słodki Słony" znalazły się się dwie wersje jagodzianek: wersja mini, za którą trzeba było zapłacić 13 zł oraz wersja standardowa, której cena wynosiła 23 zł. Podkreślmy, że w stosunku do 2021 r. poszły w górę o 4-5 zł.

Jak donosi "Fakt" w tym roku Magda Gessler za jedną drożdżówkę z jagodami chce aż 28 zł.To wzrost aż o 5 zł za sztukę. Ile za jagodziankę zapłacimy więc w przyszłym roku? Aż strach pomyśleć.

Jak wygląda sprawa w przypadku innych cukierni?

Z informacji przekazanych przez "Fakt" wynika również, że w sieci Putka za bezglutenową jagodziankę (90 g) ze świeżymi jagodami zapłacimy 5,95 zł. Wersja z glutenem jest tańsza o ponad złotówkę. Więcej wydamy na drożdżową jagodziankę z maślaną kruszonką u A. Blikle. Sztuka kosztuje 12,9 zł. Z kolei w delikatesach Emiś za taki smakołyk zapłacimy 3,69 zł.

Autor: NJA
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Ważne zmiany dla podróżujących do Wielkiej Brytanii! Nowy obowiązek
Tego dnia rozpoczną strajk. Odwołają wszystkie loty
Nie żyje 19-letni piłkarz. Doszło do tragicznego wypadku
Trump o wycieku planów ataku na Jemen. "Małe potknięcie, nic poważnego"
Ostatnie pożegnanie Jadwigi Komorowskiej. Poseł wyjawił, jak wspomina zmarłą
Radioaktywne odpady składowane w jeziorze. Doszło do katastrofy
Szkoły w czasach PRL-u. Jasiu, marsz do kąta!
Rozmowy w Rijadzie bez porozumienia. Rosja oskarża Ukrainę
Kiedy przycinać perowskię? Termin jest kluczowy
"Nie miał szans". Jest nagranie z kolizji motocyklisty w Warszawie
Napięta sytuacja w Turcji. Przedłużono zakaz zgromadzeń
Malowali swastyki na banerach wyborczych. Szuka ich policja
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić